Aleksander Włodarski - Poloniki 2013

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w szwedzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Szwecji napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Szwecja. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Szwecji. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Szwecji. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii
Aleksander Włodarski – Poloniki 2013
Posted by

Aleksander Włodarski – Poloniki 2013

Nowa Gazeta Polska w tym roku już po raz trzynasty przyznała nagrodę Poloniki, której celem jest uhonorowanie Polaków mieszkających w Szwecji za tworzenie dobrego wizerunku Polski za granicą.

Tym razem nagroda Polaka Roku przyznana została Aleksandrowi Włodarskiemu – architektowi.

Nie bez powodu czasem słyszy się, że Sztokholm to miasto budowane przez Polaków. Okazuje się, że co drugi pracownik na największych budowach nie jest Szwedem, zaś najbardziej liczną grupą są właśnie Polacy. Człowiek uhonorowany nagrodą, Aleksander Włodarski już od 40 lat należy do najpopularniejszych urbanistów w Sztokholmie. Jego projekty cieszą się uznaniem i prestiżem.

Joanna Balladyna Troikowicz została laureatką w kategorii artystycznej.

Jest to urodzona w Krakowie polska rzeźbiarka i malarka. Od 1977 roku mieszka i pracuje w Szwecji. Jej prace wyróżniają się na tle innych artystów zróżnicowanymi, oryginalnymi formami . Dzięki nim zyskała ona ogromną popularność. Jednym z najbardziej znanych dzieł Troikowicz jest ozdobny mur przy stacji metra w Globen.

Kapituła przyznała także nagrodę specjalną dla redaktora Aleksandra Kwiatkowskiego.

Spopularyzował on polskie kino i kinematografię w Szwecji. Ponadto od wielu lat zaangażowany jest w tworzenie biblioteki polskiej przy Instytucie Polskim w Sztokholmie.

Fot: sxc.hu

0 0 3615 18 maja, 2013 Ciekawostki, Kultura i sztuka, News, Wydarzenia 18 maja, 2013

Dodaj komentarz

Pomagamy

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Szwecja. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Szwecji. Praca w Szwecji, życie w Szwecji, turystyka w Szwecji, pomoc w Szwecji to główne zagadnienia zawarte na łamach serwisu.

Zapraszamy do lektury!

WirtualnaSzwecja.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwecji
info@wirtualnaskandynawia.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.