Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Szwecji

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w szwedzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Szwecji napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Szwecja. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Szwecji. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Szwecji. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Szwecji
Posted by

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Szwecji

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej

Ambasador:

Adam Hałaciński – urodzony w 1962 roku w Warszawie, student wydziałów neofilologii oraz dziennikarstwa i nauk politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, magister filologii germańskiej.

Zawodowy dyplomata, członek korpusu służby cywilnej. W służbie zagranicznej od 1989 roku. Zastępca dyrektora i dyrektor departamentów europejskiego pionu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zastępca szefa polskiego przedstawicielstwa przy OBWE oraz zastępca ambasadora Polski w Austrii. Ambasador tytularny.

16 września 2010 roku akredytowany w Królestwie Szwecji jako Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej.

Kontakt z Ambasadą:

Karlavägen 35, 114 31 Sztokholm
Tel 0046-8-50 57 50 00, Fax 0046-8-50 57 50 86
Ambasada czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00-16.00

 

Sprawy konsularne

Jeżeli wiadomość/zapytanie dotyczy spraw konsularnych, wizowych, spadkowych, obywatelstwa i kwestii związanych z podejmowaniem pracy w Szwecji, prosimy kontaktować się z Wydziałem Konsularnym Ambasady RP w Sztokholmie.

Gospodarka

Jeżeli wiadomość/zapytanie dotyczy współpracy handlowej lub informacji o gospodarce Polski, transporcie, komunikacji i polityce socjalnej czy kwestii ochrony środowiska prosimy kontaktować się z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Sztokholmie
Fot: sxc.hu

0 0 1818 17 stycznia, 2009 Instytucje, Przewodnik 17 stycznia, 2009

Dodaj komentarz

Popularne Newsy

Pomagamy

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Szwecja. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Szwecji. Praca w Szwecji, życie w Szwecji, turystyka w Szwecji, pomoc w Szwecji to główne zagadnienia zawarte na łamach serwisu.

Zapraszamy do lektury!

WirtualnaSzwecja.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwecji
info@wirtualnaskandynawia.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.