Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

Reklama

Video

Ambasador RP na Gotlandii
Posted by

Ambasador RP na Gotlandii

Wizyta Ambasadora RP na Gotlandii

W dniach 4-5.04 .2017 r. na Gotlandii przebywał Ambasador RP przy okazji promocji wystawy „Samarytanie z Markowej”.

Wystawa, prezentowana w językach polskim i angielskim, została przygotowana przez Ambasadę RP we współpracy z Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej. Ambasador RP wygłosił dwa wykłady na temat losu Polski w czasie II Wojny światowej: w miejscowej Bibliotece Almedalsbiblioteket oraz w miejscowym Wisby Gymnasiet. Wykład w Bibliotece Almedalen otworzył Björn Jansson, przewodniczący Partii Socjaldemokratycznej na Gotlandii.

Szkoła Wisbygymnasiet, w której naukę pobiera ok. 1500 uczniów, prowadzi aktywną działalność na rzecz kształcenia historycznego młodzieży. Od wielu lat organizuje wyjazdy do Polski, których trasa prowadzi zwykle przez Warszawę i Kraków, a także Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady Auschwitz Birkenau w Oświęcimiu. Dyrektor szkoły Peter Lerman wskazał na znaczenie właściwego kształcenia historycznego oraz znaczenie doświadczenia Polski. Półtoragodzinny wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży, z której część była już w Polsce lub też wybiera się w najbliższym czasie. Spotkania odbyły się we współpracy ze Stowarzyszeniem Szwedzko-Polskim na Gotlandii.

 

Źródło: Ambasada RP w Sztokholmie (sztokholm.msz.gov.pl)
Fot: sztokholm.msz.gov.pl

2 0 1465 10 kwietnia, 2017 News, Polityka, Wydarzenia 10 kwietnia, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.