Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

Reklama

Video

Boatshow 2017
Posted by

Boatshow 2017

Międzynarodowe Targi Żeglarskie i Sportów Wodnych Boatshow, Łódź, 17 – 19 listopad 2017

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w XIX edycji Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych, które odbędą się w dniach 17 – 19 listopada 2017 roku w Łodzi. www.boatshow.pl

BOATSHOW 2017

Międzynarodowe Targi Żeglarskie i Sportów Wodnych Boatshow to najważniejsze branżowe wydarzenie odbywające się jesienią w Polsce. Co roku w Łodzi prezentowane są luksusowe łodzie motorowe, pełnomorskie jachty żaglowe, housboat’y oraz jachty do turystyki śródlądowej. Dziewiętnasta edycja Boatshow odbędzie się w dniach 17 – 19 listopada 2017. Podczas targów pokazane zostaną premierowe konstrukcje polskich producentów oraz motorówki z największych stoczni jachtowych na świecie. W targach Boatshow wezmą udział między innymi wystawcy z Polski, Chorwacji, Włoch, Niemiec, Grecji, Łotwy, Ukrainy oraz Szwecji. W ich ofercie znajdzie się także osprzęt i elektronika jachtowa, odzież sportowa oraz czartery i szkolenia.

Targi Boatshow od wielu lat stanowią platformę spotkań dla przedsiębiorców rozpoczynających handel na polskim rynku oraz tych, którzy poszukują parterów i podwykonawców. Polska jest drugim po USA producentem łodzi motorowych do 10 metrów na świecie. Rok rocznie krajowe stocznie produkują około 22 tysięcy konstrukcji pływających, a 95 procent z nich sprzedawanych jest na rynki zagraniczne. Polskie jachty żaglowe i motorowe są popularne w Niemczech, Wielkiej Brytanii, basenie Morza Śródziemnego, USA, Japonii i Australii. Większość z polskich stoczni prezentuje nowe propozycje właśnie podczas targów Boatshow.

Według raportu „Polski Rynek Żeglarski” około 3,4 miliona Polaków miało w swoim życiu styczność z żeglarstwem, a 540 tysięcy osób aktywnie uprawia ten sport. Z kolei Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych szacuje, że „największa część polskiej produkcji to łodzie, których cena mieści się w przedziale 20-150 tys. euro. Średnia wartość produkowanego w Polsce jachtu wynosi 50-60 tys. euro, a najdroższe jachty sprzedawane są za ceny przekraczające 11 milionów euro”.

Boatshow 2016 w liczbach:

7157 zwiedzających z kilkunastu krajów: Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Czech, Grecji, Litwy, Łotwy, Norwegii, Niemiec, Rosji, Serbii, Ukrainy, Włoch, Stanów Zjednoczonych oraz Izraela

149 wystawców z Polski, Grecji, Chorwacji, Litwy, Włoch, Ukrainy, Niemiec, Szwecji

104 konstrukcje pływające – premiery jachtów żaglowych i motorowych

65% zwiedzających zadeklarowało, że zamierza dokonać zakupów w najbliższym roku

55% zwiedzających jest zainteresowana dodatkowym wyposażeniem i akcesoriami

40% zwiedzających posiada jacht

Więcej informacji na: www.boatshow.pl

 

dodała: Monika Socha

 

Źródło: Portal Promocji Eksportu (sweden.trade.gov.pl)
Fot: własność redakcji

1 0 971 09 stycznia, 2017 Biznes, Kalendarium, News, Polska, Wydarzenia 9 stycznia, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.