Co ułatwi nam przedświąteczne przygotowania

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

Reklama

Video

Co ułatwi nam przedświąteczne przygotowania
Posted by

Co ułatwi nam przedświąteczne przygotowania

Samsung ułatwia przedświąteczne przygotowania

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Chcemy go spędzić z najbliższymi, w radosnej atmosferze i wypoczęci. Niestety często przygotowania do Świąt są czasochłonne i pochłaniają mnóstwo energii. Czy możemy jakoś sobie je ułatwić? Najnowocześniejsze roboty sprzątające są bezcenną pomocą w trakcie przedświątecznych zadań.

Roboty sprzątające to coraz częściej spotykane w polskich mieszkaniach urządzenia, które mają jedno zadanie – odciążyć domowników w dbaniu o czystość podłóg i dywanów. Dbają one o porządek nawet wtedy, gdy w domu nie ma gospodarzy. Dlatego właśnie coraz częściej kupowane są przez wieloosobowe rodziny lub zapracowane osoby, które wolą poświęcić czas wolny na własne zainteresowania czy po prostu… na spędzanie większej ilości czasu z najbliższymi. Warto więc zastanowić się nad zakupem takiego urządzenia w okresie przedświątecznym, szczególnie jeśli jesteśmy fanami nowych technologii lub… posiadaczem czworonożnego pupila! Dlaczego?

Nowoczesne roboty sprzątające, takie jak na przykład Navibot marki Samsung to w pełni zautomatyzowane urządzenie, które wysprząta dom bez naszej pomocy. Robot jest wyposażony w opatentowaną technologię, stworzoną aby skuteczniej zbierać m. in. sierść zwierząt, jednocześnie unikając jej wkręcania się w szczotki odkurzacza.Jak działa taki robot?

Urządzenie bazuje na systemie Visionary Mapping™ – dzięki wbudowanej kamerze cyfrowej tworzy i zapamiętuje wirtualną mapę domu. Następnie jego procesory przetwarzają dane i obliczają położenie odkurzacza względem przedmiotów, mebli oraz bazy dokującej.

Dodatkowo, czujniki zapobiegają kolizjom, pozwalają omijać przeszkody i kable oraz zabezpieczają przed upadkiem ze schodów. Gdy urządzenie zacznie się rozładowywać, najkrótszą trasą dojeżdża do stacji dokującej. Na nowo ładuje baterie a następnie wraca do pracy w miejscu, w którym przerwał odkurzanie i zaczyna sprzątać dalej. Jeden z trybów sprzątania polega na ustawieniu harmonogramu pracy. Określonego dnia o wyznaczonej godzinie, Navibot będzie sprzątał bez naszego udziału. Harmonogram sprzątania możemy dowolnie zmieniać, dzięki czemu możemy wracać do wysprzątanego mieszkania.

Dzięki robotom sprzątającym Samsung tegoroczne przygotowania do Świąt mogą być o wiele łatwiejsze. A my zyskamy coś bezcennego – więcej wolnego czasu dla siebie i najbliższych.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

2 0 1118 16 grudnia, 2016 Biznes, Ciekawostki, News 16 grudnia, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.