Ekologiczna Szwecja

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w szwedzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Szwecji napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Szwecja. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Szwecji. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Szwecji. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii
Ekologiczna Szwecja
Posted by

Ekologiczna Szwecja

Ekologiczna Szwecja to od dawna oczywistość. Według turystów Sztokholm jest pełny zieleni, a woda Bałtyku jest bardzo czysta. Kilkadziesiąt lat temu, bo w latach 70. Bałtyk był pełen zanieczyszczeń, jednakże intensywne działania przywróciło życie do wewnętrznych akwenów stolicy. W wielu miejscach znajdują się informacje, na temat gatunków ryb, które można tutaj spotkać. Na każdym kroku widać ludzi, łowiących ryby.

Ekologiczna Szwecja to również zdatna do picia woda, płynąca z kranu. Jest ona lepszej jakości niż niejedna polska woda mineralna, co powoduje, że nie znajdziemy jej dużej ilości w tutejszych sklepach.

W centrum stolicy znajduje się przyrząd, na którym odczytać możemy poziom zanieczyszczenia wody i powietrza. Jak się okazuje, mimo dbałości o środowisko i tutaj występują różne zanieczyszczenia.

Jak się okazuje ekologiczna Szwecja dba także o segregację. O ile w pobrzeżnych blokowiskach znajdują się zsypy na śmieci, to w większych dzielnicach są specjalne kubły na odpadki segregowane. Sklepu oferują Szwedom punkty skupu puszek i butelek, co w dużym stopniu przyczynia się do dbałości o środowisko.

W miejscach publicznych, takich jak parki i lasy widać, że sprzątanie dobywa się dosyć często. Nie znajdziemy tutaj dzikich wysypisk, jednakże można natknąć się na pozostawiane puszki czy pudełka po fastfoodach. Generalnie koszy na śmieci w miejscach zatłoczonych jest sporo, a przy niektórych znajdziemy również kosze na psie odpady.

Wydaje się, że ekologiczna Szwecja w ogóle nie oszczędza na elektryczności, gdyż latarnie palą się cały czas. Jest to jednak spowodowane faktem, że elektryka jest tutaj bardzo tania. Większość samochodów zasilanych jest gazem, więc nie widać tutaj spalin. Sporo jest także dróg rowerowych, ale ich stan nie zachęca do wycieczek.

Fot: sxc.hu

Polecamy artykuły:

Ekocentrum w Szwecji
Gazy cieplarniane w Szwecji
– Zielony Sztokholm
– Koszty śmieci w Szwecji

0 0 2316 19 marca, 2016 Ekologia, News 19 marca, 2016

Dodaj komentarz

Pomagamy

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Szwecja. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Szwecji. Praca w Szwecji, życie w Szwecji, turystyka w Szwecji, pomoc w Szwecji to główne zagadnienia zawarte na łamach serwisu.

Zapraszamy do lektury!

WirtualnaSzwecja.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwecji
info@wirtualnaskandynawia.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.