Energia z odpadów - konferencja w Ystad

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w szwedzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Szwecji napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Szwecja. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Szwecji. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Szwecji. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii
Energia z odpadów – konferencja w Ystad
Posted by

Energia z odpadów – konferencja w Ystad

Energia z odpadów w Danii

W Ystad odbyła się dwudniowa konferencja „Energia z odpadów” nt. energii z odpadów oraz rozwoju w technologii produkcji biogazu.

Głównym celem tegorocznej konferencji było zapewnienie możliwości wymiany wiedzy i technologii pomiędzy podmiotami polskimi i szwedzkimi oraz omówienie zmian, które zaobserwowano na polskim rynku biogazu od czasu poprzedniej konferencji, która odbyła się w 2011 roku w Warszawie. Uczestnicy mieli możliwość spotkania ekspertów w dziedzinie oraz zapoznania się z najnowszymi technologiami. Program konferencji obejmował wizyty studyjne w biogazowniach w Smygehamn oraz Trelleborgu. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. ambasador Adam Hałaciński, Pontus Lindberg – członek Rady Regionu Skanii i Janusz Pilitowski – dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej Ministerstwa Gospodarki.

Konferencja została zorganizowana przez Szwedzko-Polską Platformę Zrównoważonej Energetyki we współpracy z uniwersytetem w Lund oraz ambasadami Szwecji w Warszawie i Polski w Sztokholmie.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady RP w Sztokholmie (sztokholm.msz.gov.pl)
Fot: sztokholm.msz.gov.pl

Polecamy artykuły:

Odpady w Polsce
Gdzie są Twoje śmieci?
– Szwedzko-Polska Platforma Zrównoważonej Energetyki
– biogazownie w Smygehamn oraz Trelleborgu

3 0 1888 17 listopada, 2013 Ekologia, News, Wydarzenia 17 listopada, 2013

Dodaj komentarz

Pomagamy

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Szwecja. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Szwecji. Praca w Szwecji, życie w Szwecji, turystyka w Szwecji, pomoc w Szwecji to główne zagadnienia zawarte na łamach serwisu.

Zapraszamy do lektury!

WirtualnaSzwecja.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwecji
info@wirtualnaskandynawia.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.