Energia z odpadów - konferencja w Ystad

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Nasze społeczności

Reklama

Video

Energia z odpadów – konferencja w Ystad
Posted by

Energia z odpadów – konferencja w Ystad

Energia z odpadów w Danii

W Ystad odbyła się dwudniowa konferencja „Energia z odpadów” nt. energii z odpadów oraz rozwoju w technologii produkcji biogazu.

Głównym celem tegorocznej konferencji było zapewnienie możliwości wymiany wiedzy i technologii pomiędzy podmiotami polskimi i szwedzkimi oraz omówienie zmian, które zaobserwowano na polskim rynku biogazu od czasu poprzedniej konferencji, która odbyła się w 2011 roku w Warszawie. Uczestnicy mieli możliwość spotkania ekspertów w dziedzinie oraz zapoznania się z najnowszymi technologiami. Program konferencji obejmował wizyty studyjne w biogazowniach w Smygehamn oraz Trelleborgu. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. ambasador Adam Hałaciński, Pontus Lindberg – członek Rady Regionu Skanii i Janusz Pilitowski – dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej Ministerstwa Gospodarki.

Konferencja została zorganizowana przez Szwedzko-Polską Platformę Zrównoważonej Energetyki we współpracy z uniwersytetem w Lund oraz ambasadami Szwecji w Warszawie i Polski w Sztokholmie.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady RP w Sztokholmie (sztokholm.msz.gov.pl)
Fot: sztokholm.msz.gov.pl

Polecamy artykuły:

Odpady w Polsce
Gdzie są Twoje śmieci?
– Szwedzko-Polska Platforma Zrównoważonej Energetyki
– biogazownie w Smygehamn oraz Trelleborgu

3 0 1786 17 listopada, 2013 Ekologia, News, Wydarzenia 17 listopada, 2013

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.