Folklor w Szwecji

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

Reklama

Video

Folklor w Szwecji
Posted by

Folklor w Szwecji

„Różnimy się pięknie”

„Różnimy się pięknie” – to międzynarodowy projekt, w którym biorą udział grupy folklorystyczne z Polski, Szwecji i Szwajcarii. Owoc współpracy tych zespołów można było podziwiać w ubiegły weekend w Sztokholmie i w Eskilstunie.
W sztokholmskim Domu ABF odbył się koncert ukazujący piękno polskiego, ukraińskiego, szwedzkiego oraz szwajcarskiego folkloru, a także obrzęd „Wesele Żydowskie” .

Jak podkreślają członkowie wszystkich zespołów – elementem łączącym ich – jest żywe zainteresowanie folklorem oraz chęć poznania tradycji innych narodów. Projekt ma na celu wymianę międzynarodowych doświadczeń oraz ukazanie nowych metod współpracy z imigrantami w celu zapobiegania wykluczeniu społecznemu. W dwugodzinnym programie, zaprezentowanym przez grupy „Pokolenie” z Biłgoraju, „Lasowiacy” z Zurychu oraz „Piastowie” ze Sztokholmu wzięło udział 60 tancerzy, którzy wzbudzili szczere zainteresowanie szerokiej publiczności. Projekt finansowany jest ze środków unijnych w ramach programu Grundtvig „Uczenie się przez całe życie”.

Dzięki uprzejmości konsul Barbary Sośnickiej zespoły gościły progi Wydziału Konsularnego w Sztokholmie.

Źródło: Materiały pochodzą ze strony Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Sztokholmie

Fot: http://sztokholm.msz.gov.pl/

 

 

 

1 0 2082 04 września, 2014 Kultura i sztuka, News 4 września, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.