Jaką wodę powinni wybrać  Polacy

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

Reklama

Jaką wodę powinni wybrać  Polacy
Posted by

Jaką wodę powinni wybrać Polacy

Woda mineralna czy źródlana?

Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Z tego względu rośnie popularność wody w butelkach. W sklepie jest tyle rodzajów wód butelkowanych, że można się pogubić. Na półkach sklepowych obok siebie stoją rożne wody, w tym mineralne i źródlane. Czym różnią się te dwa rodzaje wody? Jaki typ wody jest bardziej korzystny dla organizmu?

– Jeżeli chodzi o wodę źródlaną, ona jest najbezpieczniejsza właściwe i każdy może ją spożywać, ponieważ jest to z reguły woda niskozmineralizowana albo średniozmineralizowana. Ona będzie świetna w przygotowywaniu posiłków np. zupy, będzie również polecana dla matek, które przygotowują dzieciom mieszanki mleczne. Natomiast jeżeli chodzi o wody mineralne to zależy o jakim stopniu mineralizacji mówimy, takie wody możemy podzielić na nisko, średnio i wysokozmineralizowane – mówi Monika Stromkie-Złomaniec, specjalista ds. żywienia człowieka.

 

 

Źródło: Agencja Informacyjna Newsrm TV – newsrm.tv
Fot: newsrm.tv

2 0 965 23 grudnia, 2016 News, Zdrowie Grudzień 23, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_300x250 Image Banner 300 x 250

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.