Kamil Stoch zdobywa złoto

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w szwedzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Szwecji napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Szwecja. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Szwecji. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Szwecji. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii
Posted by

Kamil Stoch zdobywa złoto

Kamil Stoch znokautował w niedzielę rywali w Soczi, wygrywając z dużą przewagą konkurs na olimpijskiej normalnej skoczni. Nasz skoczek oddał dwa najdłuższe skoki (105,5 m i 103,5 m) i osiągnął sukces na jaki czekaliśmi przez 42 lata, kiedy to Wojciech Fortuna zwyciężył w Sapporo.

Bardzo dobrze spisali się także pozostali nasi skoczkowie. Maciej Kot był 7., Jan Ziobro 13. a Dawid Kubacki 32. i jak wyliczył Sport.pl, w przypadku gdyby to był konkurs drużynowy, to także zakończyłby się zwycięstwem Polaków.

Olimpijskie podium uzupełnili Słoweniec Peter Prevc oraz Norweg Anders Bardal. Dekoracja zaplanowana jest na dzisiaj na godzinę 17.22.

Na uwagę zasługują też sportowcy innych dyscyplin, którzy rozpoczęli rywalizację na olimpijskich arenach. Weronika Nowakowska-Ziemniak zajęła 7. lokatę w biegu sprinterskim na 7,5 km, co daje jej dobrą pozycję wyjściową przed wtorkowym biegiem pościgowym.

Pechowo zakończyła swoje zawody Katarzyna Bachleda-Curuś, która początkowo sklasyfikowana na 7. miejscu z bardzo dobrym rezultatem, została zdyskwalifikowana za przekroczenie toru. Jednak wynik jaki osiągnęła nasza panczenistka to niewątpliwie dobry prognostyk przed biegiem drużynowym, ale także przed jej indywudualnym występem na 1500 metrów, który jest zaplanowany na 16 lutego.

Kamilowi Stochowi gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze występy!

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki (msport.gov.pl)
Fot: własność redakcji

Polecamy artykuł:

Justyna Kowalczyk: sukces w Sztokholmie (VIDEO)

1 0 1904 11 lutego, 2014 News, Sport 11 lutego, 2014

Dodaj komentarz

Popularne Newsy

Pomagamy

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Szwecja. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Szwecji. Praca w Szwecji, życie w Szwecji, turystyka w Szwecji, pomoc w Szwecji to główne zagadnienia zawarte na łamach serwisu.

Zapraszamy do lektury!

WirtualnaSzwecja.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwecji
info@wirtualnaskandynawia.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.