Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

Reklama

Video

Konsulat Honorowy w Szczecinie otwarty
Posted by

Konsulat Honorowy w Szczecinie otwarty

Ponowne otwarcie Konsulatu Honorowego w Szczecinie

29 marca 2017 roku w Szczecinie odbyła się uroczystość otwarcia Konsulatu Honorowego Szwecji. Udział w niej wzięła ambasador Inga Eriksson Fogh, przedstawiciele władz lokalnych i regionalnych oraz zaproszeni goście.

Konsulat Honorowy Szwecji w Szczecinie został ponownie otwarty po rocznej przerwie, spowodowanej przejściem na emeryturę poprzedniego konsula.

Konsulat w Szczecinie to piąta po Gdańsku, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu tego rodzaju placówka w Polsce. Honorowym konsulem Szwecji został mianowany Marek Czernis.

Podczas inauguracji konsulatu został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „A tobie z czym kojarzy się Szwecja?”. Na konkurs napłynęło ponad 50 zgłoszeń z woj. Zachodniopomorskiego. Nagrody ufundowała firma Polferries oraz Magazyn Skandynawski „Zew Północy”.

Szczecin wraz z województwem Zachodniopomorskim to rejon niezwykle istotny dla współpracy szwedzko-polskiej. Zachodniopomorskie zajmuje bowiem drugie miejsce w Polsce – zaraz po woj. mazowieckim – jeśli chodzi o liczbę szwedzkich inwestorów w regionie. Geograficzna bliskość, otwartość regionu na zachodnich inwestorów, a także most promowy łączący region ze Szwecją stwarzają doskonałe warunki do pogłębiania współpracy szwedzko-polskiej. Warto także wspomnieć, że na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym kształci się blisko 100 szwedzkich studentów.

Tutaj można obejrzeć krótki film prezentujący Konsulat Honorowy w Szczecinie:

Tutaj można znaleźć dane teleadresowe konsulatu:
http://www.swedenabroad.com/pl-PL/Embassies/Warsaw/Kontakt/Ambasada-i-konsulaty/

Konsul Honorowy Szwecji Marek Czernis – Radca prawny przy OIRP w Szczecinie, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 1995 r. otworzył własną kancelarię prawniczą. Wiceprezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Prawa Morskiego. Autor licznych publikacji z zakresu prawa morskiego. Specjalizuje się w prawie morskim, a także gospodarczym.

 

Źródło: Ambasada Szwecji w Warszawie (swedenabroad.com)
Fot: własność redakcji

1 0 1272 05 kwietnia, 2017 Kultura i sztuka, News, Polityka, Wydarzenia 5 kwietnia, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.