Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

Reklama

Video

Książęce urodziny w Szwecji
Posted by

Książęce urodziny w Szwecji

Książęce urodziny w Szwecji – luty, marzec 2017

Przełom lutego i marca to dla Szwedzkiej Rodziny królewskiej bardzo radosny okres. W przeciągu zaledwie dwóch tygodni trójka królewskich wnucząt świętuje swoje urodziny.

20 lutego, jako pierwsza urodziny świętuje księżniczka Leonore, córka księżniczki Madeleine i Christophera O’Neill. Dziewczynka przyszła na świat 20 lutego 2014 roku w Nowym Jorku, gdzie w tamtym okresie mieszkali jej rodzice. W 2015 roku, kiedy księżniczka Madeleine spodziewała się narodzin drugiego dziecka, rodzina przeniosła się do Europy i niedługo po narodzinach księcia Nisolasa na stałe zamieszkała w Anglii. Leonore świętowała jednak swoje urodziny w Szwecji, a na Zamku Królewskim wykonano z tej okazji specjalną sesję zdjęciową.

Zaledwie trzy dni późnej swoje urodziny świętowała najstarsza wnuczka pary królewskiej, księżniczka Estelle. Dziewczyna jest druga w kolejce do szwedzkiego tronu, zaraz po swojej mamie, księżniczce Victorii. Przyszła na świat 23 lutego 2012 roku w szpitalu Karolińska w Sztokholmie półtora roku po ślubie Victorii i jej dawnego trenera Daniela Westlinga, obecnie znanego jako książę Daniel. Swoje urodziny świętowała w tym roku na Florydzie, gdzie rodzina spędzała wakacje. Dwie czarno-białe fotografie księżniczki wykonano w grudniu ubiegłego roku. Wcześniej udostępniono już dwie fotografie, całej rodziny oraz Estelle i jej młodszego brata.

Ostatnio swoje urodziny świętował Oscar, młodszy brat księżniczki Estelle. Mały książę urodził się 2 marca 2016 roku w Sztokholmie. Swoje pierwsze urodziny świętował w Szwecji, do której rodzina wróciła zaledwie na jeden dzień przed jego urodzinami. Z samego rana, w dniu urodzin księcia, dwór królewski udostępnił czarno-białe zdjęcie jubilata wykonane przez jego mamę księżniczkę Victorię. Wieczorem na oficjalnym instagramie pojawiła się jednak cała sesja zdjęciowa małego księcia, który zajadał urodziny tort stworzony z okazji jego narodzin roku wcześniej.

Jednak to nie koniec okazji do świętowania, 19 kwietnia swoje pierwsze urodziny będzie obchodził książę Alexander, pierwsze dziecko księcia Carla Philipa i księżnej Sofii.

Jako ostatni swoje urodziny będzie świętował trzeci wnuk pary królewskiej, książę Nicolas. Chłopiec przyszedł na świat zaledwie dwa dni po ślubie księcia Carla Philipa i księżnej Sofii, 15 czerwca 2015 roku w Sztokholmie. Poniżej książę na zdjęciu z okazji swoich drugich urodzin.

 

Autor: Marlena Michalak
Źródło: swedish-princesses.blogspot.com
Fot: swedish-princesses.blogspot.com

1 0 1088 08 marca, 2017 Instytucje, Kultura i sztuka, Nauka i badania, News, Przewodnik 8 marca, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.