Leczenie w Szwecji

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

Reklama

Video

Leczenie w Szwecji
Posted by

Leczenie w Szwecji

Leczenie w Szwecji dla turystów

Turyści, którzy mają zamiar wybrać się na wakacje do Szwecji powinni wiedzieć, że leczenie w Szwecji, nawet dla osób ubezpieczonych, jest płatne. Leczenie w Szwecji będzie kosztowało osoby ubezpieczone tyle samo, co mieszkańców kraju, co oznacza, że na przykład za wizytę u lekarza, czy też pomoc w przypadku nagłym zapłacą od 150SEK do 500 SEK.

Mimo tego, że leczenie w Szwecji odbywa się odpłatnie, dzieci i młodzież ubezpieczona (do 20 roku życia) może leczyć się nie ponosząc żadnych kosztów. Jeżeli w ciągu roku opłaty za wizyty u lekarza wynoszą 1.100 SEK, to dalsze leczenie odbywa się bezpłatnie. Jeżeli kwota za wykupione recepty wynosi ponad 2200 SEK, przysługują zniżki na kolejne zakupy.

W przypadku nagłych zachorowań należy dzwonić pod numer 112.

 

Na podstawie materiałów: Polak za granicą – poradnik (polakzagranica.msz.gov.pl)
Fot: freeimages.com

2 0 1287 09 września, 2016 News, Przewodnik, Służba zdrowia, Zdrowie 9 września, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.