Liczba bezrobotnych może spaść nawet o 30 procent

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

The crew of ORP on e...
Action anti-smog in...
Can you cut a tree w...
Responsibility for s...
Green production lin...
Natural Energy Fund...
How to increase safe...
Public holidays in D...
Public holidays in A...
Public holidays in G...
More Pins »

Reklama

Liczba bezrobotnych może spaść nawet o 30 procent
Posted by

Liczba bezrobotnych może spaść nawet o 30 procent

Wystarczy jedna prosta zmiana i liczba bezrobotnych może spaść nawet o 30 procent

Po zmianie przepisów dotyczących opłacania składki zdrowotnej liczba zarejestrowanych bezrobotnych może spaść nawet o 30 proc. Na rynku pracy jest coraz lepiej, ale płace wciąż nie rosną. Największym problemem dla urzędów pracy są długotrwale bezrobotni oraz osoby, które po krótkich epizodach z rynkiem pracy powracają do rejestru.

W rozmowie z Bankier.pl Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej przekonywał, że celem jest tworzenie wysokiej jakości miejsc pracy. Trzeba też powstrzymać młodych przed wyjazdami do innych krajów, a nie da się tego zrobić inaczej, niż stymulując wzrost płac.

– Ważne, byśmy tworzyli takie mechanizmy, by tych osób, które są w rejestrach, było jak najmniej, ale też by ta pomoc był realna, by nie było tak, że ktoś otrzymuje pracę na krótki okres i później do tego rejestru wraca – stwierdził Stanisław Szwed.

Obecnie stopa bezrobocia wynosi 10%. Z rządowych prognoz, które potwierdzają również ekonomiści wynika, że stopa bezrobocia na koniec roku może spaść nawet poniżej 9%.

Od początku roku z urzędów pracy wyrejestrowano ponad pół miliona bezrobotnych. Z tego połowa znalazła zatrudnienie. Niestety wzrósł udział miejsc pracy subsydiowanych przez państwo – od początku roku zatrudnienie lub staż finansowane ze środków publicznych podjęły 44 tys. bezrobotnych.

O problemach polskiego rynku pracy, zadaniach na przyszłość oraz o tym co należy zrobić aby podnieść płace przeczytasz w Bankier.pl.

Przedruk i powielanie informacji prasowej oraz komentarzy analityków Bankier.pl dozwolone pod warunkiem powołania się na źródło Bankier.pl.

Więcej na ten temat:  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wystarczy-jedna-prosta-zmiana-i-liczba-bezrobotnych-moze-spasc-nawet-o-30-proc-7368045.html

 

Źródło: materiały pochodzą z serwisu InfoWire.pl
Fot: własność redakcji

1 0 453 22 sierpnia, 2016 News, Praca Sierpień 22, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_300x250 Image Banner 300 x 250

Przelicz waluty

My na Twitterze

  • Wystąpił błąd, co prawdopodobnie oznacza, że kanał nie działa. Spróbuj ponownie później.

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Video

  • Wystąpił błąd, co prawdopodobnie oznacza, że kanał nie działa. Spróbuj ponownie później.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.