Mamy Polki są potrzebne przez całe życie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

Reklama

Mamy Polki są potrzebne przez całe życie
Posted by

Mamy Polki są potrzebne przez całe życie

Mama potrzebna na każdym etapie życia

 

Relacje z matką mają duży wpływ na nasze dorosłe życie. To od niej uczymy się zaufania i czerpiemy wiedzę o otaczającym świecie. Dzięki temu, co przekazała nam w naszym dzieciństwie, jako dojrzali ludzie potrafimy budować dobre stosunki z innymi. Jak pielęgnować tę wyjątkową więź z mamą?

„W każdym wieku nasz kontakt z matką jest inny, na każdym etapie życia potrzebujemy czegoś innego” – tłumaczy w rozmowie z serwisem infoWire.pl Agnieszka Adamczyk-Musiał, psycholog z pracowni psychologiczno-pedagogicznej Uśmiech dziecka. Ważne, by relacja oparta była na miłości, wzajemnym szacunku i zrozumieniu – pomoże to przezwyciężyć konflikt pokoleń.

Najtrudniej jest chyba w okresie dojrzewania. Matki chcą wychowywać i ustalać granice. Tymczasem młodzi ludzie się buntują, specjalnie robią na przekór i łamią reguły, czym nagminnie wystawiają cierpliwość swoich matek na ciężką próbę.

Mamy to wspaniałe powierniczki oraz doskonałe doradczynie, dające ciepło i miłość. Czasem próbują być przyjaciółkami córek – sądzą, że w ten sposób jeszcze bardziej się do nich zbliżą. Jednak nie tędy droga. Rola mamy nigdy nie powinna ulec zatarciu. Bliskie koleżanki nie uczą nas tego co matki, nie wymagają od nas tak wiele jak one ani nie ustalają nam reguł. Mama to ktoś więcej niż przyjaciółka.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: infoWire.pl

0 0 810 23 marca, 2016 News, Rodzina i dzieci Marzec 23, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_300x250 Image Banner 300 x 250

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.