Nieprzeprowadzanie przedterminowych wyborów w Szwecji

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

Reklama

Video

Nieprzeprowadzanie przedterminowych wyborów w Szwecji
Posted by

Nieprzeprowadzanie przedterminowych wyborów w Szwecji

Rząd Szwecji zadecydował o nieprzeprowadzaniu przedterminowych wyborów

Podczas konferencji prasowej 27 grudnia premier Szwecji Stefan Löfven ogłosił, że rząd podjął decyzję o nieprzeprowadzaniu przedterminowych wyborów. Jest to rezultat porozumienia, jakie zawarły Partia Socjaldemokratów, Umiarkowana Partia Koalicyjna, Partia Zielonych, Partia Centrum, Ludowa Partia Liberałów i partia Chrześcijańskich Demokratów. Obecny rząd, na czele którego stoi Stefan Löfven pozostaje w niezmienionej formie.

Porozumienie obejmuje następujące kwestie:
• Urząd obejmie ten kandydat na premiera, który otrzyma poparcie od konfiguracji partii większej od wszystkich pozostałych ewentualnych konfiguracji rządowych.
• Gabinet mniejszościowy będzie miał możliwość realizowania proponowanego przez siebie budżetu
• Niedozwolone będzie oddawanie głosów na poszczególne składowe budżetu
• Porozumienie wskazuje trzy obszary polityki, w których konieczna jest współpraca i dialog: politykę obronną i politykę bezpieczeństwa, system emerytalny oraz energetykę.

Postanowienia porozumienia, które będzie obowiązywało do 2022 roku, po raz pierwszy zostaną wprowadzone w życie w kwietniu 2015 roku w związku z przedstawieniem przez rząd wiosennego projektu polityki finansowej.

Źródło: materiały pochodzą ze strony : Ambasady Szwecji w Warszawie
fot: freeimages.com

2 0 1248 29 grudnia, 2014 Baza turystyczna 29 grudnia, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.