Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w szwedzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Szwecji napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Szwecja. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Szwecji. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Szwecji. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii
Piosenkarka Zara Larsson nagrodzona
Posted by

Piosenkarka Zara Larsson nagrodzona

Piosenkarka Zara Larsson nagrodzona przez szwedzki rząd

Szwedzka piosenkarka i autorka tekstów Zara Larsson została uhonorowana przez szwedzki rząd nagrodą Government’s 2016 Music Export Prize za swoje wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie eksportu szwedzkiej muzyki. Nagrodę specjalną szwedzkiego rządu Government’s 2016 Special Prize za osiągnięcia życia otrzymała śpiewaczka operowa Nina Stemme.

Szwecja niezmiennie jest eksporterem muzyki o światowej klasie. Szczególnie ekscytujący wydaje się fakt, że tegoroczne nagrody powędrowały do dwóch kobiet, które nie tylko zaznaczyły obecność Szwecji na muzycznej mapie świata dzięki swojemu talentowi, ale także przyczyniły się do promowana pozytywnego wizerunku Szwecji jako kraju odznaczającego się równością płci, kreatywnością i innowacyjnością – powiedziała Minister Spraw Europejskich i Handlu Ann Linde.

21 lutego minister Linde zaprezentowała laureatki przyznawanej po raz dwudziesty nagrody Government’s Music Export Prize. Nagrodę otrzymują szwedzcy artyści muzyczni, którzy szczególnie przysłużyli się sukcesowi eksportowemu i propagowaniu nowoczesnego i pozytywnego wizerunku Szwecji za granicą.

Nagrodę dla Zary Larsson umotywowano w następujący sposób: „Swym popowym brzmieniem, któremu trudno się oprzeć, barwnym artyzmem i silną osobowością urzekła cały świat. Jej piosenki znalazły się na listach przebojów w krajach całego świata, a w serwisach streamingowych były odtwarzane miliardy razy. W ostatnich latach zaczęła eksperymentować i rozwijać swą pasję pisania tekstów, pojawiała się w światowych mediach, występowała w programach telewizyjnych i na inauguracji Euro 2016, zagrała szereg wyprzedanych do ostatniego biletu koncertów w Europie i USA. Zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie, a magazyn TIME ogłosił ją jedną z najbardziej wpływowych osób na świecie poniżej trzydziestego roku życia. Silny głos jako piosenkarki, a także jako rzeczniczki praw kobiet, czyni ją doskonałym symbolem nowoczesnej Szwecji. Nagroda Government’s 2016 Music Export Prize wędruje do piosenkarki i autorki tekstów Zary Larsson.”


Wydaje się, że na całym świecie tzw. szwedzki „sound” stał się receptą na sukces. W tym roku dwiema statuetkami Grammy nagrodzony został szwedzki producent muzyczny Max Martin: jedną za album „25” Adele, a drugą za Najlepszą piosenkę do filmu – „Can’t Stop The Feeling!” (wspólnie z Justinem Timberlake’m i Shellback). Piosenka „Can’t Stop The Feeling!” jest także nominowana do Oscara.

Więcej o fenomenie szwedzkiej sceny muzycznej można przeczytać tutaj: http://www.swedenabroad.com/pl-PL/Embassies/Warsaw/O-Szwecji/Kultura-sys/Muzyka-sys/

 

Źródło: Ambasada Szwecji w Warszawie (swedenabroad.com)
Fot: własność redakcji

1 0 1082 27 lutego, 2017 Kultura i sztuka, News, Wydarzenia 27 lutego, 2017

Dodaj komentarz

Popularne Newsy

Pomagamy

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Szwecja. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Szwecji. Praca w Szwecji, życie w Szwecji, turystyka w Szwecji, pomoc w Szwecji to główne zagadnienia zawarte na łamach serwisu.

Zapraszamy do lektury!

WirtualnaSzwecja.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwecji
info@wirtualnaskandynawia.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.