Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w szwedzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Szwecji napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Szwecja. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Szwecji. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Szwecji. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii
Posted by

Polska operatorka filmowa nagrodzona w Szwecji

Nagrodzona w Szwecji polska operatorka filmowa Ita Zbroniec-Zajt przeszła do historii

23 stycznia w Sztokholmie odbyła się ceremonia wręczenia najważniejszych szwedzkich nagród filmowychZłotych Żuków (szw. Guldbagge). Wśród laureatów znalazła się polska operatorka filmowa Ita Zbroniec-Zajt.

Ita Zbroniec-Zajt jest pierwszą w 53-letniej historii nagrody Guldbagge operatorką filmową, która otrzymała nagrodę za najlepsze zdjęcia. Zbroniec-Zajt otrzymała laur za silny wizualny przekaz i przesycony symbolami obrazowy język w filmie „Yarden”, ale nominowana była także za film, „Min faster i Sarajevo” (Moja ciotka w Sarajewie).

Publiczność zgromadzona na uroczystości wręczenia nagród zgotowała Zbroniec-Zajt owację na stojąco. To była historyczna chwila. – Dziękuję bardzo! Kiedy kilka lat temu przeprowadziłam się do Szwecji, mówiono mi, że jest tu zimno i ciemno, pod każdym względem. Ale to nieprawda. Przyjęto mnie bardzo ciepło. Dziękuję mojej rodzinie i wszystkim z branży, którzy mi pomogli – powiedziała operatorka przyjmując nagrodę. Zbroniec-Zajt podziękowała także wszystkim twórcom filmu ”Yarden”, w tym także reżyserowi Månsowi Månssonowi. – Måns, dałeś mi tyle artystycznej wolności, że prawie oszalałam. Dziękuję ci za tę fantastyczną współpracę.

Więcej informacji na temat Ity Zbroniec-Zajt i jej filmów znaleźć można na stronie internetowej: http://www.itazbronieczajt.com/

 

Źródło: Ambasada Szwecji w Warszawie (swedenabroad.com)

1 0 913 25 stycznia, 2017 Kultura i sztuka, News, Wydarzenia 25 stycznia, 2017

Dodaj komentarz

Popularne Newsy

Pomagamy

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Szwecja. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Szwecji. Praca w Szwecji, życie w Szwecji, turystyka w Szwecji, pomoc w Szwecji to główne zagadnienia zawarte na łamach serwisu.

Zapraszamy do lektury!

WirtualnaSzwecja.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwecji
info@wirtualnaskandynawia.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.