Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

Reklama

Video

Posted by

Polska operatorka filmowa nagrodzona w Szwecji

Nagrodzona w Szwecji polska operatorka filmowa Ita Zbroniec-Zajt przeszła do historii

23 stycznia w Sztokholmie odbyła się ceremonia wręczenia najważniejszych szwedzkich nagród filmowychZłotych Żuków (szw. Guldbagge). Wśród laureatów znalazła się polska operatorka filmowa Ita Zbroniec-Zajt.

Ita Zbroniec-Zajt jest pierwszą w 53-letniej historii nagrody Guldbagge operatorką filmową, która otrzymała nagrodę za najlepsze zdjęcia. Zbroniec-Zajt otrzymała laur za silny wizualny przekaz i przesycony symbolami obrazowy język w filmie „Yarden”, ale nominowana była także za film, „Min faster i Sarajevo” (Moja ciotka w Sarajewie).

Publiczność zgromadzona na uroczystości wręczenia nagród zgotowała Zbroniec-Zajt owację na stojąco. To była historyczna chwila. – Dziękuję bardzo! Kiedy kilka lat temu przeprowadziłam się do Szwecji, mówiono mi, że jest tu zimno i ciemno, pod każdym względem. Ale to nieprawda. Przyjęto mnie bardzo ciepło. Dziękuję mojej rodzinie i wszystkim z branży, którzy mi pomogli – powiedziała operatorka przyjmując nagrodę. Zbroniec-Zajt podziękowała także wszystkim twórcom filmu ”Yarden”, w tym także reżyserowi Månsowi Månssonowi. – Måns, dałeś mi tyle artystycznej wolności, że prawie oszalałam. Dziękuję ci za tę fantastyczną współpracę.

Więcej informacji na temat Ity Zbroniec-Zajt i jej filmów znaleźć można na stronie internetowej: http://www.itazbronieczajt.com/

 

Źródło: Ambasada Szwecji w Warszawie (swedenabroad.com)

1 0 825 25 stycznia, 2017 Kultura i sztuka, News, Wydarzenia 25 stycznia, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.