Rejestracja w Migrationsverket (urząd migracyjny)

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w szwedzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Szwecji napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Szwecja. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Szwecji. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Szwecji. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii
Rejestracja w Migrationsverket (urząd migracyjny)
Posted by

Rejestracja w Migrationsverket (urząd migracyjny)

REJESTRACJA DLA PRZYBYŁYCH

Planujesz dłuższy pobyt w Szwecji, a nie wiesz co masz załatwić? My pomożemy ci podjąć właściwe kroki.  Po pierwsze należy zarejestrować się w Migrationsverket najpóźniej na 3 miesiące od przyjazdu do kraju. Aby to zrobić, powinno się udać do najbliższego Urzędu Migracyjnego, w celu wypełnienia blankietu nr 14001, „Registrering av uppehallsrätt”. Podczas rejestracji najważniejsze jest, aby pamiętać o posiadaniu koniecznie ważnego dowodu osobistego, czy paszportu, który umożliwi potwierdzenie obywatelstwa.

Pod następującym adresem internetowym: www.migrationsverket.se/info/1220.html znajduje się formularz, który należy wypełnić, a potem dostarczyć do Migrationsverket. W wyżej podanej witrynie można także znaleźć adresy najbliższych placówek urzędu. Ponadto istnieje też możliwość rejestracji on-line: www.migrationsverket.se/info/1231.html.

REJESTRACJA POBYTU DLA WŁAŚCICIELI FIRM I PRACOWNIKÓW

Jeśli zamierzasz otworzyć własną firmę należy oprócz kopii dowodu osobistego należy dołączyć dokumenty przedstawiające proces jej zakładania, tj. wypełnione blankiety do Bolagetsverket (odpowiednik polskiego Urzędu Rejestracji Spółek) i Skatteverket (odpowiednik polskiego Urzędu Skarbowego), rachunki zakupu materiałów czy kontrakt na wynajem lokalu. Najlepiej jest też dołączyć dokumenty, które potwierdzają doświadczenie zawodowe w tej branży.

Jeśli jesteś pracownikiem do wcześniej podanych dokumentów powinno się dołączyć umowę o pracę, w której powinny być wyszczególniony zakres obowiązków, adres itp. Oraz podpis pracodawcy.

Będąc specjalistą w danej dziedzinie, chcąc założyć firmę jednoosobową, należy dostarczyć dokumenty czy dyplomy potwierdzające kompetencje oraz kopie przetłumaczonych umów o pracę.

 

Fot: sxc.hu

3 0 3358 13 kwietnia, 2016 News, Praca i pobyt, Prawo, Przewodnik 13 kwietnia, 2016

Dodaj komentarz

Popularne Newsy

Pomagamy

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Szwecja. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Szwecji. Praca w Szwecji, życie w Szwecji, turystyka w Szwecji, pomoc w Szwecji to główne zagadnienia zawarte na łamach serwisu.

Zapraszamy do lektury!

WirtualnaSzwecja.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwecji
info@wirtualnaskandynawia.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.