Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Nasze społeczności

Reklama

Video

Składowanie materiałów radioaktywnych w Szwecji
Posted by

Składowanie materiałów radioaktywnych w Szwecji

Wizyta w Szwecji Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Energii RP Andrzeja Piotrowskiego

Podczas wizyty (19-22.03 .2017) delegacja Ministerstwa Energii RP zapoznaje się z najnowszymi technikami składowania materiałów radioaktywnych.

W dniu 20.03.2017 r. odbyło się spotkanie Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska i Energii SE Nilsa Vikmånga z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Energii RP Andrzejem Piotrowskim. Tematem rozmowy była współpraca na forum UE w zakresie pakietów dla energii odnawialnej, bioenergii oraz szwedzkich doświadczeń w wykorzystaniu energii nuklearnej w Energy mix. Następnie polska delegacja odwiedziła agencję Swedish Radiation Safety Authority, gdzie zapoznała się problematyką składowania odpadów radioaktywnych na terenie Szwecji.

W dniach 21-22.03.2017 r. przedstawiciele Ministerstwa Energii RP odwiedzają kompleks nuklearny w Oskarshamn. Strona szwedzka prezentuje polskiej delegacji m.in. badania nad składowaniem odpadów radioaktywnych w Canister Labolatory oraz jedyny w Szwecji podziemny magazyn dla przechowywania zużytego paliwa jądrowego – SKB Clab. Ponadto Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii RP Andrzej Piotrowski odwiedza jedną z działających na terenie Szwecji elektrowni atomowych oraz znajdujące się na 450 m p.p.m. labolatorium Äspölaboratoriet prezentujące najnowocześniejsze techniki zabezpieczania odpadów radioaktywnych.

 

Źródło: Ambasada RP w Sztokholmie (sztokholm.msz.gov.pl)
Fot: sztokholm.msz.gov.pl

1 0 902 27 marca, 2017 Nauka i badania, News, Polityka, Wydarzenia 27 marca, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.