Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w szwedzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Szwecji napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Szwecja. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Szwecji. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Szwecji. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii
Składowanie materiałów radioaktywnych w Szwecji
Posted by

Składowanie materiałów radioaktywnych w Szwecji

Wizyta w Szwecji Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Energii RP Andrzeja Piotrowskiego

Podczas wizyty (19-22.03 .2017) delegacja Ministerstwa Energii RP zapoznaje się z najnowszymi technikami składowania materiałów radioaktywnych.

W dniu 20.03.2017 r. odbyło się spotkanie Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska i Energii SE Nilsa Vikmånga z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Energii RP Andrzejem Piotrowskim. Tematem rozmowy była współpraca na forum UE w zakresie pakietów dla energii odnawialnej, bioenergii oraz szwedzkich doświadczeń w wykorzystaniu energii nuklearnej w Energy mix. Następnie polska delegacja odwiedziła agencję Swedish Radiation Safety Authority, gdzie zapoznała się problematyką składowania odpadów radioaktywnych na terenie Szwecji.

W dniach 21-22.03.2017 r. przedstawiciele Ministerstwa Energii RP odwiedzają kompleks nuklearny w Oskarshamn. Strona szwedzka prezentuje polskiej delegacji m.in. badania nad składowaniem odpadów radioaktywnych w Canister Labolatory oraz jedyny w Szwecji podziemny magazyn dla przechowywania zużytego paliwa jądrowego – SKB Clab. Ponadto Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii RP Andrzej Piotrowski odwiedza jedną z działających na terenie Szwecji elektrowni atomowych oraz znajdujące się na 450 m p.p.m. labolatorium Äspölaboratoriet prezentujące najnowocześniejsze techniki zabezpieczania odpadów radioaktywnych.

 

Źródło: Ambasada RP w Sztokholmie (sztokholm.msz.gov.pl)
Fot: sztokholm.msz.gov.pl

1 0 992 27 marca, 2017 Nauka i badania, News, Polityka, Wydarzenia 27 marca, 2017

Dodaj komentarz

Popularne Newsy

Pomagamy

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Szwecja. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Szwecji. Praca w Szwecji, życie w Szwecji, turystyka w Szwecji, pomoc w Szwecji to główne zagadnienia zawarte na łamach serwisu.

Zapraszamy do lektury!

WirtualnaSzwecja.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwecji
info@wirtualnaskandynawia.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.