Stare banknoty w Szwecji tracą ważność

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w szwedzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Szwecji napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Szwecja. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Szwecji. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Szwecji. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii
Stare banknoty w Szwecji tracą ważność
Posted by

Stare banknoty w Szwecji tracą ważność

30 czerwca wychodzą z obiegu stare banknoty o nominałach 20, 50 i 1000 koron

Starymi banknotami o nominałach 20, 50 i 1000 koron można płacić w Szwecji do dnia 30 czerwca 2016 roku. Po tym terminie wymienione wyżej banknoty tracą ważność. Dlatego najlepiej do tego czasu je wydać lub wpłacić na konto. W przypadku większych depozytów wskazany jest uprzedni kontakt z wybranym bankiem.

Osoby przebywające poza terytorium Szwecji lub nieposiadające konta w szwedzkim banku mogą zwrócić się do banku lub kantoru w kraju, w którym aktualnie się znajdują, i wymienić korony na inną walutę.

W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2016 roku nieważne banknoty nadal będzie można wpłacać na szwedzkie rachunki bankowe. Po upływie tego terminu możliwa będzie ich wymiana w Szwedzkim Banku Narodowym – Riksbanku. Opłata manipulacujna w takim przypadku wyniesie 100 koron.

Więcej informacji na stronie Riksbanku:
http://www.riksbank.se/en/Notes–coins/Banknotes/Redeeming-invalid-banknotes/

Harmonogram wymiany banknotów i monet:
http://www.riksbank.se/en/Notes–coins/Banknotes/Schedule-new-banknotes-and-coins/

 

Źródło: Ambasady Szwecji w Warszawie (swedenabroad.com)
Fot: własność redakcji

4 0 4480 05 maja, 2016 Biznes, Kalendarium, News, Szwecja, Wydarzenia 5 maja, 2016

Dodaj komentarz

Popularne Newsy

Pomagamy

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Szwecja. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Szwecji. Praca w Szwecji, życie w Szwecji, turystyka w Szwecji, pomoc w Szwecji to główne zagadnienia zawarte na łamach serwisu.

Zapraszamy do lektury!

WirtualnaSzwecja.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwecji
info@wirtualnaskandynawia.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.