Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w szwedzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Szwecji napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Szwecja. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Szwecji. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Szwecji. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii
Szlak Królewski – wydarzenie z cyklu Klub Bagatela 3
Posted by

Szlak Królewski – wydarzenie z cyklu Klub Bagatela 3

Klub Bagatela 3 – Szlak Królewski

Ambasada Szwecji zaprasza na wydarzenie z cyklu „Klub Bagatela 3„. Tym razem pod szyldem „Szlak Królewski – miłość od pierwszego kroku” podróżnicy Joanna Lipowczan i Bartosz Malinowski opowiedzą o swojej wędrówce szwedzkim Szlakiem KrólewskimKungsleden.

Spotkanie odbędzie się 15 lutego 2017 roku o godz. 18.00 w Rezydencji Ambasador Szwecji Ingi Eriksson Fogh w Warszawie
ul. Bagatela 3 (w pobliżu Łazienek Królewskich)

Na spotkanie obowiązuje rejestracja pod adresem:
warszawa.invit@gov.se
Dopisek: „Szlak Królewski”
Ilość miejsc ograniczona

Długodystansowy szlak turystyczny KungsledenSzlak Królewski położony w szwedzkiej Laponii jest jednym z najpiękniejszych i najciekawszych szlaków Europy. O swojej miesięcznej wędrówce trasą Kungsleden, unikatowym szwedzkim prawie publicznego dostępu allemansrätten i miłości do gór opowiedzą podróżnicy: Joanna Lipowczan i Bartosz Malinowski. Swoją opowieść opatrzą zapierającymi dech w piersiach zdjęciami z Laponii.

Szlak Królewski to licząca 450 km trasa przechodząca przez niezwykle urozmaicone i dzikie tereny, tworząc unikatowy kalejdoskop przyrodniczy, na który składają się wysokie góry, rozległe doliny poprzecinane rwącymi rzekami, tysiące krystalicznie czystych jezior i stada wolno pasących się reniferów.

Miesięczna wędrówka Szlakiem Królewskim z namiotem i pozostałym ekwipunkiem turystycznym to kwintesencja wolności i przygody w samym sercu Laponii. Joanna i Bartosz zgodnie podkreślają, że wyprawa ta zaowocowała wielką miłością do tego regionu i że z pewnością wrócą do Laponii.

Joanna Lipowczan i Bartosz „Malina” Malinowski – zafascynowani górami, szczególnym sentymentem darzą Himalaje. Tworzą zgrany duet będący połączeniem dwóch zupełnie różnych osobowości i charakterów i może dlatego właśnie z powodzeniem kolejne mniejsze i większe górskie i poza górskie wyzwania.

W roku 2009 po raz pierwszy pojechali w Himalaje Nepalu. Dwa lata później spędzili dwa miesiące wędrując w Himalajach Indyjskich, dokąd powrócili w styczniu 2013, żeby przejść po zamarzniętej rzece Zanskar, szlakiem zwanym /Chadar/ – Lodowa Droga. W 2015 roku spełnili swoje wielkie marzenie i przeszli liczący ok. 700 km Wielki Szlak Himalajski. W 2016 odkryli uroki północnej Szwecji wędrując tamtejszym Szlakiem Królewskim (Kungsleden).

Więcej informacji na Facebboku: https://www.facebook.com/events/1887077401537786/

 

Źródło: Ambasada Szwecji w Warszawie (swedenabroad.com)
Fot: własność redakcji

1 0 1219 06 lutego, 2017 Kalendarium, Kultura i sztuka, Nauka i badania, News, Szwecja, Wydarzenia 6 lutego, 2017

Dodaj komentarz

Popularne Newsy

Pomagamy

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Szwecja. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Szwecji. Praca w Szwecji, życie w Szwecji, turystyka w Szwecji, pomoc w Szwecji to główne zagadnienia zawarte na łamach serwisu.

Zapraszamy do lektury!

WirtualnaSzwecja.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwecji
info@wirtualnaskandynawia.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.