Szwecja: pożądany kierunek dla turystów

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

Reklama

Video

Szwecja: pożądany kierunek dla turystów
Posted by

Szwecja: pożądany kierunek dla turystów

Szwecja. Luksus i przepych czy spartańskie warunki, czyli o współczesnych hotelach

Hotele nie są już tylko miejscami, do których przyjeżdża się po całym dniu podróży. Coraz częściej stają się jej celem. Prześciganie się w coraz bardziej śmiałych pomysłach na przyciągnięcie klientów powoduje, że niektórzy właściciele tworzą ze swoich biznesów małe dzieła sztuki.

Grupą zasługującą na najwięcej uwagi są hotele, które swoją architekturą i wyglądem potrafią przyciągnąć turystów z najodleglejszych zakątków świata. Jako przykład można podać chociaż hotel lodowy zbudowany w Szwecji. Nie jest on tylko zwykłym miejscem noclegowym. Stanowi niezwykłą atrakcję turystyczną. Chociaż czas „działalności” hotelu jest niedługi (roztapia się pod koniec kwietnia) to z jego niezwykłej oferty korzysta rocznie dziesiątki tysięcy osób. Szwecja wiedzie prym w kwestii budowy niezwykłych hoteli, ma na swoim terenie na przykład hotel w samolocie czy w formie szałasu bez dostępu do prądu, bieżącej wody i wszelkich wygód.

Hotel Lodowy w Jukkasjärvi (Szwecja)

Amatorzy spartańskich warunków hotelowych mogą też wybrać nocleg śpiąc w hotelu na drzewie lub w tubie sypialnej wymyślonej przez Japończyków. Innymi przykładami z gatunku „oryginalnych” mogą być: hotel we wnętrzach kościoła (Belgia) czy też hotel wyżłobiony w skale (Turcja). W Polsce również możemy spotkać się z bardzo oryginalnym podejściem do branży noclegowej. Jednym z przykładów może być hotel LaLaLa w Sopocie, czy noclegi w kopalni soli w Bochni.

Kolejną grupą hoteli są te o nadzwyczajnym standardzie. Najdroższe hotele na świecie charakteryzują się nie tylko niezwykłą bryłą architektoniczną i położeniem, ale również niesłychanym przepychem i rozmachem, z jakim były urządzane. Do najdroższych hoteli świata zaliczyć można hotel Emirates Palace w Abu Zabi, Ritz w Sharm El Sheikh czy Burj al-Arab w Dubaju. Jeden nocleg w takich hotelach kosztować może nawet kilkadziesiąt tysięcy dolarów (nocleg w hotelu President Wilson w Genewie kosztuje 65 000 dolarów). Polska na tym tle wychodzi dość nijako, najdroższym hotelem jest Le Regina w Warszawie, a cena za nocleg w nim wynosi „jedynie” 1000zł.

Burj Al Arab w Dubaju

Oczywiście ekstrawagancja i oryginalność również mają swoją cenę i nie każdy człowiek może sobie pozwolić na nocleg w takim miejscu. Należy pocieszać się, że ceny hoteli średniej jakości są już bardziej osiągalne, a wystrój niektórych również zasługuje na miano „oryginalnego”.


Hotel MIESZKO – komfortowy nocleg w Rzeszowie.
Autor: Agnieszka P.
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Fot: własność redakcji

Polecamy również:

Polferries wprowadza zmiany w rozkładzie

1 0 2180 12 lutego, 2016 News, Turystyka 12 lutego, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.