Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

Reklama

Video

Szwecja w Radzie Bezpieczeństwa ONZ
Posted by

Szwecja w Radzie Bezpieczeństwa ONZ

Od 1 stycznia Szwecja jest niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ na lata 2017-2018. W trakcie dwuletniej kadencji na Szwecji spoczywać będzie wynikająca z członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa odpowiedzialność za pokój międzynarodowy i bezpieczeństwo. Szwecja rozpoczyna swoją kadencję od przewodnictwa w Radzie.

O najważniejszych założeniach szwedzkiego członkostwa w Radzie i priorytetach prezydencji wypowiedziała się w obszernym artykule dla największego szwedzkiego dziennika – Dagens Nyheter – Minister Spraw Zagranicznych Szwecji Margot Wallström. Z angielską wersją artykułu można zapoznać się na stronach internetowych szwedzkiego rządu.

Wczoraj o godz. 16.00 czasu polskiego w Nowym Jorku, podczas otwartej debaty na temat zapobiegania konfliktom, swoją wizję ONZ przedstawił nowy Sekretarz Generalny Antonio Guterres. Debata odbyła się pod przewodnictwem Szwecji i Minister Spraw Zagranicznych Margot Wallström. W debacie udział wzięli także Minister Spraw Zagranicznych RP Witold Waszczykowski, który przebywa w Nowym Jorku, by promować kandydaturę Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Wczorajszą debatę można było śledzić na żywo na tej stronie: http://webtv.un.org/

 

Źródło: Ambasada Szwecji w Warszawie ()
Fot: własność redakcji

1 0 756 11 stycznia, 2017 News, Polityka, Wydarzenia 11 stycznia, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.