Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w szwedzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Szwecji napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Szwecja. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Szwecji. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Szwecji. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii
Szwedzka gospodarka wśród najsilniejszych w Europie
Posted by

Szwedzka gospodarka wśród najsilniejszych w Europie

Szwedzka gospodarka wśród najsilniejszych w Europie – wiosenny projekt polityki finansowej

We wtorek 18 kwietnia szwedzki rząd złożył w Parlamencie (Riksdagu) projekt polityki finansowej do ustawy budżetowej na rok 2017.

Przygotowane przez Ministerstwo Finansów prognozy gospodarcze pokazują, że:
  • szwedzka gospodarka jest silna,
  • poziom zatrudnienia jest rekordowo wysoki (najwyższy wśród krajów UE),
  • spada poziom bezrobocia, a we wszystkich latach obecnej kadencji, tzn. 2015 – 2018, spodziewana jest nadwyżka budżetowa.

Więcej na temat wiosennego projektu polityki finansowej: http://www.government.se/articles/2017/04/the-2017-spring-budget-in-five-minutes/

 

Źródło: Ambasada Szwecji w Warszawie (swedenabroad.com)

4 0 1550 24 kwietnia, 2017 Biznes, News, Polityka, Wydarzenia 24 kwietnia, 2017

Dodaj komentarz

Popularne Newsy

Pomagamy

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Szwecja. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Szwecji. Praca w Szwecji, życie w Szwecji, turystyka w Szwecji, pomoc w Szwecji to główne zagadnienia zawarte na łamach serwisu.

Zapraszamy do lektury!

WirtualnaSzwecja.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwecji
info@wirtualnaskandynawia.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.