Szwedzkość - Swedishness

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w szwedzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Szwecji napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Szwecja. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Szwecji. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Szwecji. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii
Szwedzkość – Swedishness
Posted by

Szwedzkość – Swedishness

Co to właściwie jest szwedzkość?

Znane ze Szwecji zjawiska, takie jak „fika” czy urlop rodzicielski fascynują i zastanawiają. By się im przyjrzeć i lepiej je zrozumieć, Instytut Szwedzki w Sztokholmie stworzył serię podcastów zatytułowanych „Swedishness” czyli „Szwedzkość”.

– Wydaje mi się, że wizerunek Szwecji na świecie jest w zasadzie pozytywny, ale dosyć powierzchowny – mówi Kattis Ahlström, gospodyni programów. – Wiele osób najprawdopodobniej wciąż kojarzy nasz kraj z blondynami i dobrze rozwiniętym systemem opieki socjalnej. A Szwecja to o wiele więcej.

W podcastach Kattis Ahlström wraz ze współprowadzącym Philipem O’Connorem – irlandzkim dziennikarzem, który od 18 lat mieszka w Szwecji – rozmawiają o Szwecji ze szwedzkimi i zagranicznymi ekspertami. Rozmowy prowadzone są w języku angielskim, a na cały cykl składa się siedem odcinków, w których mowa np. o urlopach rodzicielskich, technologii cyfrowej, szwedzkich tradycjach i o tym, czy Szwedzi są szczęśliwi.

Swedishness” to pierwszy oficjalny podcast o Szwecji i Szwedach. Trzy pierwsze odcinki ukazały się na platformach Soundcloud i iTunes 27 stycznia 2017 roku. Od tej pory kolejne odcinki ukazują się w piątki w cztery kolejne tygodnie.

Posłuchajcie czterech pierwszych odcinków tutaj:
 

Źródło: Ambasada Szwecji w Warszawie (swedenabroad.com)
Fot: własność redakcji

1 0 1018 13 lutego, 2017 Kultura i sztuka, Nauka i badania, News 13 lutego, 2017

Dodaj komentarz

Popularne Newsy

Pomagamy

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Szwecja. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Szwecji. Praca w Szwecji, życie w Szwecji, turystyka w Szwecji, pomoc w Szwecji to główne zagadnienia zawarte na łamach serwisu.

Zapraszamy do lektury!

WirtualnaSzwecja.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwecji
info@wirtualnaskandynawia.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.