Szwedzkość - Swedishness

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

Reklama

Video

Szwedzkość – Swedishness
Posted by

Szwedzkość – Swedishness

Co to właściwie jest szwedzkość?

Znane ze Szwecji zjawiska, takie jak „fika” czy urlop rodzicielski fascynują i zastanawiają. By się im przyjrzeć i lepiej je zrozumieć, Instytut Szwedzki w Sztokholmie stworzył serię podcastów zatytułowanych „Swedishness” czyli „Szwedzkość”.

– Wydaje mi się, że wizerunek Szwecji na świecie jest w zasadzie pozytywny, ale dosyć powierzchowny – mówi Kattis Ahlström, gospodyni programów. – Wiele osób najprawdopodobniej wciąż kojarzy nasz kraj z blondynami i dobrze rozwiniętym systemem opieki socjalnej. A Szwecja to o wiele więcej.

W podcastach Kattis Ahlström wraz ze współprowadzącym Philipem O’Connorem – irlandzkim dziennikarzem, który od 18 lat mieszka w Szwecji – rozmawiają o Szwecji ze szwedzkimi i zagranicznymi ekspertami. Rozmowy prowadzone są w języku angielskim, a na cały cykl składa się siedem odcinków, w których mowa np. o urlopach rodzicielskich, technologii cyfrowej, szwedzkich tradycjach i o tym, czy Szwedzi są szczęśliwi.

Swedishness” to pierwszy oficjalny podcast o Szwecji i Szwedach. Trzy pierwsze odcinki ukazały się na platformach Soundcloud i iTunes 27 stycznia 2017 roku. Od tej pory kolejne odcinki ukazują się w piątki w cztery kolejne tygodnie.

Posłuchajcie czterech pierwszych odcinków tutaj:
 

Źródło: Ambasada Szwecji w Warszawie (swedenabroad.com)
Fot: własność redakcji

1 0 931 13 lutego, 2017 Kultura i sztuka, Nauka i badania, News 13 lutego, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.