Valuing All Languages in Europe - VALEUR

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w szwedzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Szwecji napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Szwecja. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Szwecji. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Szwecji. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii
Valuing All Languages in Europe – VALEUR
Posted by

Valuing All Languages in Europe – VALEUR

Valuing All Languages in Europe

 

European Centre for Modern Languages
Centre européen pour les langues vivantes

ECML programme of activities 2004 – 2007: Languages for social cohesion – Language education in a multilingual and multicultural Europe – Coping with linguistic and social diversity – provisions, profiles, materials

Coordination:
Joanna McPake &
Teresa Tinsley (United Kingdom)

Project team:
Sirkku Latomaa (Finland)
Laura Mijares (Spain)
Peter Broeder (Netherlands)
Waldemar Martyniuk (Poland)

The starting point:
Linguistic diversity is a valuable asset. Europe’s community languages, like the various national languages of Europe, represent a rich resource both for the communities which speak them and for Europe as a whole.

The aim:
To raise awareness of the resource represented by the community languages spoken across Europe; and of the potential to capitalise on this resource in intellectual, cultural, economic, social, citizenship and rights contexts.

The planned procedure:

To map formal and informal provision in member states enabling children of school age to acquire enhanced language skills, most notably literacy skills, in the community languages of significance to them
To present a snapshot of the outcomes for those who have had access to such provision
To identify some of the characteristics of good practice and areas where further support is needed
To make recommendations to enhance provision in future

The expected outcome:
A report, including a map of formal and informal provision across Europe, a snapshot of the outcomes of provision, identification of characteristics of good practice and of areas where further support is needed, and recommendations for good practice for community language teachers and service providers.

Cooperation:
This project is conducted in co-operation with
CILT – The National Centre for Languages (UK)

Contacts:

ECML web site: www.ecml.at
Project web site: www.ecml.at/mtp2/VALEUR
Email address of the coordinators:
j.m.mcpake@stir.ac.uk
teresa.tinsley@cilt.org.uk

Szkoła Języka i Kultury Polskiej UJ

Adres
ul. Garbarska 7a
31-131 Kraków, Polska
Telefon
+48 12 421 36 92
Fax +48 12 422 77 01
plschool@uj.edu.pl

Szkoła Letnia

Adres w lipcu i sierpniu (1 lipca-15 sierpnia):
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków, Polska
Telefon (+48 12) 622 31 83
Fax (+48 12) 622 37 60

Źródło: Szkoła Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego – uj.edu.pl
Fot: freeimages.com

1 0 4247 13 maja, 2015 Ciekawostki, News 13 maja, 2015

Dodaj komentarz

Popularne Newsy

Pomagamy

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Szwecja. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Szwecji. Praca w Szwecji, życie w Szwecji, turystyka w Szwecji, pomoc w Szwecji to główne zagadnienia zawarte na łamach serwisu.

Zapraszamy do lektury!

WirtualnaSzwecja.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwecji
info@wirtualnaskandynawia.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.