Wieże kontrolne lotów w Ambasadzie Szwecji

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

Reklama

Wieże kontrolne lotów w Ambasadzie Szwecji
Posted by

Wieże kontrolne lotów w Ambasadzie Szwecji

O zdalnie sterowanych wieżach kontroli lotów w Ambasadzie Szwecji

W połowie czerwca w rezydencji ambasador Szwecji w Warszawie odbyło się seminarium poświęcone zdalnie sterowanym wieżom kontroli lotów. Seminarium zorganizowane zostało we współpracy z Biurem Radcy Handlowego Ambasady Szwecji – Business Sweden i szwedzką agencją lotnictwa cywilnego Luftfartsverket (LFV).

W Szwecji od kilku lat z powodzeniem działają pierwsze zdalnie sterowane wieże kontroli lotów, dzięki którym możliwe są nie tylko oszczędności, ale także zwiększenie elastyczności pracy mniejszych lotnisk.

W zorganizowanym w Ambasadzie Szwecji seminarium udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PANSA) i kilku polskich lotnisk. Liczba uczestników seminarium potwierdza zainteresowanie strony polskiej nowymi rozwiązaniami technicznymi wobec zwiększającego się ruchu lotniczego w Polsce.

Wydarzenie było jednym z działań w ramach podpisanej w ubiegłym roku przez Polskę i Szwecję Deklaracji o Współpracy w dziedzinie Innowacyjności.

 

Źródło: Ambasada Szwecji w Warszawie (swedenabroad.com)
Fot: własność redakcji

1 0 867 27 czerwca, 2016 Ciekawostki, News, Turystyka Czerwiec 27, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_300x250 Image Banner 300 x 250

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.