Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w szwedzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Szwecji napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Szwecja. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Szwecji. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Szwecji. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii
Współpraca portu Ystad i polskich portów
Posted by

Współpraca portu Ystad i polskich portów

O perspektywach współpracy portu Ystad i zespołu portowego Szczecin-Świnoujście

W dniu 19 kwietnia 2017 r. Ambasador RP w Szwecji wziął udział w seminarium (round table) nt. przyszłości infrastruktury transportowej w regionie.

Z inicjatywy władz Portu w Ystad odbyło się seminarium na temat perspektyw rozwoju portu. Udział w nim, oprócz Ambasadora RP, wzięli również CEO Portu w Ystad – Björn Boström, posłowie do Parlamentu Europejskiego: Olle Ludvigsson (SE) i Jeppe Kofod (DK) z Grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów oraz Peter Lundgren (SE) z Grupy Europy Wolności i Demokracji Bezpośredniej, a także przedstawiciele władz regionalnych i lokalnych. Dyskusja dotyczyła wyzwań i szans w związku z planami przeglądu w UE w 2023 r. korytarzy transportowych europejskiej sieci TEN-T. Uczestnicy zastanawiali się w szczególności jak port w Ystad mógłby wpisać się w plany rozwoju adriatycko – bałtyckiego korytarza transportowego. W konkluzjach władze portu w Ystad widzą duże szanse i potencjał aby, po dokonaniu modernizacji i dostosowań, razem z portami w Szczecinie i Świnoujściu pełnić ważną funkcję łączącą południe Europy ze Skandynawią. Ważnym kontekstem tej dyskusji jest rozpoczęta już modernizacja przystani promowej w Świnoujściu i w Ystad, która docelowo umożliwić ma eksploatację większych jednostek promowych.

 

Źródło: Ambasada RP w Sztokholmie (sztokholm.msz.gov.pl)
Fot: sztokholm.msz.gov.pl

2 0 1485 26 kwietnia, 2017 Biznes, News, Wydarzenia 26 kwietnia, 2017

Dodaj komentarz

Popularne Newsy

Pomagamy

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Szwecja. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Szwecji. Praca w Szwecji, życie w Szwecji, turystyka w Szwecji, pomoc w Szwecji to główne zagadnienia zawarte na łamach serwisu.

Zapraszamy do lektury!

WirtualnaSzwecja.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwecji
info@wirtualnaskandynawia.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.