Wykład w sztokholmskim OPONie - Powstanie Styczniowe

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

Reklama

Video

Wykład w sztokholmskim OPONie – Powstanie Styczniowe
Posted by

Wykład w sztokholmskim OPONie – Powstanie Styczniowe

W ramach obchodu 150 rocznicy Powstania Styczniowego 16 lutego 2013 roku w sztokholmskim OPONie odbył się wykład, który poprowadził dr Piotr Szubarczyk.

„Powstanie Styczniowe jako traumatyczne doświadczenie ostatnich pokoleń Polaków żyjących pod zaborami” – tak brzmiał tytuł prelekcji Gościa Klubu Gazety Polskiej w Sztokholmie i Rady Uchodźstwa Polskiego w Szwecji.  Spotkanie miało na celu ukazanie prawdy, oraz przekazanie wiedzy na temat polskich bohaterów narodowych biorących udział w powstaniu. Spotkanie okazało się bardzo interesującym i wzruszającym przeżyciem ze względu na zdolności krasomówcze prowadzącego.

Ponadto dr Szubarczyk podczas prowadzenia prelekcji swoje słowa opierał na pokazie dzieł malarskich oraz zdjęć.  Dokumenty te zobrazować miały cierpienie bohaterów powstania , którzy zostali wymordowaniu przez władze Rosji, czy zesłani na Sybir. Główne założenie o pokazaniu prawdy na temat powstańców zostało zrealizowane w sposób bardzo dotykający, interesujący i chwytliwy.

Fot: sxc.hu

0 0 1373 21 stycznia, 2013 Ciekawostki, News, Polityka, Wydarzenia 21 stycznia, 2013

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.