Wykład w sztokholmskim OPONie - Powstanie Styczniowe

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w szwedzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Szwecji napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Szwecja. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Szwecji. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Szwecji. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii
Wykład w sztokholmskim OPONie – Powstanie Styczniowe
Posted by

Wykład w sztokholmskim OPONie – Powstanie Styczniowe

W ramach obchodu 150 rocznicy Powstania Styczniowego 16 lutego 2013 roku w sztokholmskim OPONie odbył się wykład, który poprowadził dr Piotr Szubarczyk.

„Powstanie Styczniowe jako traumatyczne doświadczenie ostatnich pokoleń Polaków żyjących pod zaborami” – tak brzmiał tytuł prelekcji Gościa Klubu Gazety Polskiej w Sztokholmie i Rady Uchodźstwa Polskiego w Szwecji.  Spotkanie miało na celu ukazanie prawdy, oraz przekazanie wiedzy na temat polskich bohaterów narodowych biorących udział w powstaniu. Spotkanie okazało się bardzo interesującym i wzruszającym przeżyciem ze względu na zdolności krasomówcze prowadzącego.

Ponadto dr Szubarczyk podczas prowadzenia prelekcji swoje słowa opierał na pokazie dzieł malarskich oraz zdjęć.  Dokumenty te zobrazować miały cierpienie bohaterów powstania , którzy zostali wymordowaniu przez władze Rosji, czy zesłani na Sybir. Główne założenie o pokazaniu prawdy na temat powstańców zostało zrealizowane w sposób bardzo dotykający, interesujący i chwytliwy.

Fot: sxc.hu

0 0 1456 21 stycznia, 2013 Ciekawostki, News, Polityka, Wydarzenia 21 stycznia, 2013

Dodaj komentarz

Popularne Newsy

Pomagamy

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Szwecja. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Szwecji. Praca w Szwecji, życie w Szwecji, turystyka w Szwecji, pomoc w Szwecji to główne zagadnienia zawarte na łamach serwisu.

Zapraszamy do lektury!

WirtualnaSzwecja.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwecji
info@wirtualnaskandynawia.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.