Wykład w sztokholmskim OPONie - Powstanie Styczniowe

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

Reklama

Video

Wykład w sztokholmskim OPONie – Powstanie Styczniowe
Posted by

Wykład w sztokholmskim OPONie – Powstanie Styczniowe

W ramach obchodu 150 rocznicy Powstania Styczniowego 16 lutego 2013 roku w sztokholmskim OPONie odbył się wykład, który poprowadził dr Piotr Szubarczyk.

„Powstanie Styczniowe jako traumatyczne doświadczenie ostatnich pokoleń Polaków żyjących pod zaborami” – tak brzmiał tytuł prelekcji Gościa Klubu Gazety Polskiej w Sztokholmie i Rady Uchodźstwa Polskiego w Szwecji.  Spotkanie miało na celu ukazanie prawdy, oraz przekazanie wiedzy na temat polskich bohaterów narodowych biorących udział w powstaniu. Spotkanie okazało się bardzo interesującym i wzruszającym przeżyciem ze względu na zdolności krasomówcze prowadzącego.

Ponadto dr Szubarczyk podczas prowadzenia prelekcji swoje słowa opierał na pokazie dzieł malarskich oraz zdjęć.  Dokumenty te zobrazować miały cierpienie bohaterów powstania , którzy zostali wymordowaniu przez władze Rosji, czy zesłani na Sybir. Główne założenie o pokazaniu prawdy na temat powstańców zostało zrealizowane w sposób bardzo dotykający, interesujący i chwytliwy.

Fot: sxc.hu

0 0 1308 21 stycznia, 2013 Ciekawostki, News, Polityka, Wydarzenia 21 stycznia, 2013

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.