Zwolnienia w Ericssonie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

The crew of ORP on e...
Action anti-smog in...
Can you cut a tree w...
Responsibility for s...
Green production lin...
Natural Energy Fund...
How to increase safe...
Public holidays in D...
Public holidays in A...
Public holidays in G...
More Pins »

Reklama

Zwolnienia w Ericssonie
Posted by

Zwolnienia w Ericssonie

Planowane zwolnienia w Ericssonie

Istnieją obawy, utraty wielu miejsc w firmie Ericsson. Koncern telekomunikacyjny ogłosił plany dużego pakietu oszczędnościowego w celu zwalczenia słabych wyników sprzedaży.

Akcje szwedzkiego giganta telekomunikacyjnego spadły na giełdzie w Sztokholmie, po przedstawieniu raportu finansowego za pierwsze półrocze. Przed zamknięciem akcje spadły o 5,6 proc.

Prezes Ericssona, Hans Vestberg oświadcza: „To był trudny kwartał. Tendencje, które widzieliśmy na koniec 2015 roku oraz w większym stopniu w pierwszym kwartale tego roku – zwłaszcza w krajach stojących przed wyzwaniami dot. Przemian makroekonomicznych oraz dotkniętych ewaluacją pieniądza.

Fatalny raport finansowy pokazał, że całkowita sprzedaż dla firmy spadła aż o jedenaście procent w drugim kwartale, jak i na rynkach takich jak Rosja przychody niemal ustały. Zysk Bazowy spadł jeszcze bardziej , bo aż o 40 procent.

Vestberg przedstawił nowy pakiet oszczędnościowy .”Naszą ambicją jest, aby w dalszym ciągu stopniowo zwiększać naszą rentowność,” wyjaśnił.

Dążąc do zwiększenia rentowności Ericsson będzie teraz ze zdwojoną siłą wdrażał swoje przedsięwzięcia dotyczące polepszenia efektywności. To będzie oznaczało dalsze, tysiące zwolnień w całej grupie. W samym drugim kwartale 3800 stanowisk zostało już zredukowanych. Istnieje obawa, Szwecja będzie mocno dotknięta tymi krokami, a przedsięwzięcia te mocno odbiją się na gospodarce kraju.

„Nie ma kraju, który zostanie wykluczony z programu cięć ,”powiedział Vestberg .

Spośród 116.000 pracowników grupy, nieco ponad 15.000 jest zatrudnionych w Szwecji. A związek zawodowy pracowników w tym skandynawskim kraju przewiduje 4-cyfrową redukcję personelu.

Nagocjator związkowy, dla absolwentów zatrudnionych w firmie Ericsson, skrytykował sposób w jaki kierownictwo zareagowało na spadającą sprzedaż.Uważa, że zarząd przywiązuje zbyt dużą uwagę do gospodarczego aspektu działalności spółki.

Więcej informacji na stronie źródłowej: http://www.thelocal.se/20160720/thousands-of-job-losses-feared-after-ericsson-announces-cuts

 

Źródło: Portal Promocji Eksportu (sweden.trade.gov.pl)

Fot: własność redakcji

2 0 417 27 lipca, 2016 News, Praca Lipiec 27, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_300x250 Image Banner 300 x 250

Przelicz waluty

My na Twitterze

  • Wystąpił błąd, co prawdopodobnie oznacza, że kanał nie działa. Spróbuj ponownie później.

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Video

  • Wystąpił błąd, co prawdopodobnie oznacza, że kanał nie działa. Spróbuj ponownie później.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSzwecja.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.