Święto wolności słowa 3 maja obchodzimy Światowy Dzień Wolności Prasy. Wysiłki na rzecz wolności wypowiedzi są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek. – Dziennikarstwo to jeden z zawodów najbardziej wystawionych na zagrożenia. Doświadczają tego najczęściej kobiety dziennikarki. Sytuacja ta jest niebezpieczna nie tylko dla samych kobiet i jakości dziennikarstwa, ale także dla wolności słowa, równości i demokracji…
Kategoria: Kultura i sztuka

Pan Herman Lindqvist z wizytą w Visby
Wybitny szwedzki pisarz i historyk Pan Herman Lindqvist o historii dynastii Wazów i stosunków polsko-szwedzkich Zorganizowany we współpracy z Ambasadą RP wykład miał miejsce 25 kwietnia w Visby (Gotlandia). Pan Herman Lindqvist wygłosił wykład na temat 1000 lat historii polsko-szwedzkiego sąsiedztwa. Pierwszą oznaką specjalnych stosunków władców Polski i Szwecji było małżeństwo córki polskiego księcia Mieszka…

Konsulat Honorowy w Szczecinie otwarty
Ponowne otwarcie Konsulatu Honorowego w Szczecinie 29 marca 2017 roku w Szczecinie odbyła się uroczystość otwarcia Konsulatu Honorowego Szwecji. Udział w niej wzięła ambasador Inga Eriksson Fogh, przedstawiciele władz lokalnych i regionalnych oraz zaproszeni goście. Konsulat Honorowy Szwecji w Szczecinie został ponownie otwarty po rocznej przerwie, spowodowanej przejściem na emeryturę poprzedniego konsula. Konsulat w Szczecinie…

Pelikan. Zabawa z ogniem – spektakl
Spektakl „Pelikan. Zabawa z ogniem” W dniach 4, 5, 6 i 9 kwietnia Akademia Teatralna w Warszawie zaprasza do Teatru Collegium Nobilium na spektakl dyplomowy studentów Wydziału Aktorskiego „Pelikan. Zabawa z Ogniem” wg Augusta Strindberga w reżyserii Jana Englerta. „Pelikan. Zabawa z ogniem” to wnikliwy portret dwóch rodzin prowadzących ze sobą swoistą grę namiętnościami i…

Z czym kojarzy się Szwecja
Konkurs fotograficzny „A Tobie z czym kojarzy się Szwecja?” Z okazji ponownego otwarcia Konsulatu Honorowego w Szczecinie Ambasada Szwecji zaprasza mieszkańców woj. Zachodniopomorskiego do udziału w konkursie fotograficznym. „A Tobie z czym kojarzy się Szwecja?” Zrób zdjęcie i wygraj bilet Polferries do Ystad oraz weź udział w przyjęciu z okazji otwarcia Konsulatu Honorowego w Szczecinie!…

Książęce urodziny w Szwecji
Książęce urodziny w Szwecji – luty, marzec 2017 Przełom lutego i marca to dla Szwedzkiej Rodziny królewskiej bardzo radosny okres. W przeciągu zaledwie dwóch tygodni trójka królewskich wnucząt świętuje swoje urodziny. 20 lutego, jako pierwsza urodziny świętuje księżniczka Leonore, córka księżniczki Madeleine i Christophera O’Neill. Dziewczynka przyszła na świat 20 lutego 2014 roku w Nowym…

Piosenkarka Zara Larsson nagrodzona
Piosenkarka Zara Larsson nagrodzona przez szwedzki rząd Szwedzka piosenkarka i autorka tekstów Zara Larsson została uhonorowana przez szwedzki rząd nagrodą Government’s 2016 Music Export Prize za swoje wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie eksportu szwedzkiej muzyki. Nagrodę specjalną szwedzkiego rządu Government’s 2016 Special Prize za osiągnięcia życia otrzymała śpiewaczka operowa Nina Stemme. – Szwecja niezmiennie jest eksporterem…

Szwedzkość – Swedishness
Co to właściwie jest szwedzkość? Znane ze Szwecji zjawiska, takie jak „fika” czy urlop rodzicielski fascynują i zastanawiają. By się im przyjrzeć i lepiej je zrozumieć, Instytut Szwedzki w Sztokholmie stworzył serię podcastów zatytułowanych „Swedishness” czyli „Szwedzkość”. – Wydaje mi się, że wizerunek Szwecji na świecie jest w zasadzie pozytywny, ale dosyć powierzchowny – mówi…

Szlak Królewski – wydarzenie z cyklu Klub Bagatela 3
Klub Bagatela 3 – Szlak Królewski Ambasada Szwecji zaprasza na wydarzenie z cyklu „Klub Bagatela 3„. Tym razem pod szyldem „Szlak Królewski – miłość od pierwszego kroku” podróżnicy Joanna Lipowczan i Bartosz Malinowski opowiedzą o swojej wędrówce szwedzkim Szlakiem Królewskim – Kungsleden. Spotkanie odbędzie się 15 lutego 2017 roku o godz. 18.00 w Rezydencji Ambasador…
Polska operatorka filmowa nagrodzona w Szwecji
Nagrodzona w Szwecji polska operatorka filmowa Ita Zbroniec-Zajt przeszła do historii 23 stycznia w Sztokholmie odbyła się ceremonia wręczenia najważniejszych szwedzkich nagród filmowych – Złotych Żuków (szw. Guldbagge). Wśród laureatów znalazła się polska operatorka filmowa Ita Zbroniec-Zajt. Ita Zbroniec-Zajt jest pierwszą w 53-letniej historii nagrody Guldbagge operatorką filmową, która otrzymała nagrodę za najlepsze zdjęcia. Zbroniec-Zajt…

Historyczna armata przeciwlotnicza Bofors w Polsce
Armémuseum przekazało Muzeum Wojska Polskiego historyczną armatę przeciwlotniczą Bofors W Muzeum Wojska Polskiego odbyła się uroczystość przyjęcia do zbiorów historycznej armaty przeciwlotniczej Bofors kal. 40 mm (wz.36) przekazanej przez Armémuseum w Sztokholmie. Gospodarzem uroczystości był Dyrektor Muzeum Wojska Polskiego dr Adam Buława. Wśród gości znaleźli się Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Wojciech Fałkowski i…

Bez cenzury – pokaz filmu dokumentalnego
Ambasada Szwecji, Community of Democracies i Helsińska Fundacja Praw Człowieka mają zaszczyt zaprosić na pokaz filmu dokumentalnego „Bez cenzury” reż. Stephanie Catalina Martinez i debatę ”Dziennikarze w zagrożeniu”. Wtorek, 13 grudnia 2016, godz. 18.15 Kino Muranów, ul. Andersa 5, Warszawa wystąpienia otwierające: Inga Eriksson Fogh, Ambasador Szwecji w Warszawie Maria Leissner, Sekretarz Generalna Community of…

Wolność prasy w Szwecji
250-lecie wolności prasy w Szwecji 2 grudnia Szwecja obchodziła 250-lecie wolności prasy. 2 grudnia 1766 roku szwedzki parlament – Riksdag – przyjął pierwszą na świecie ustawę o wolności prasy, zgodnie z którą zniesiono cenzurę publikacji drukowanych, a obywatelom zagwarantowano dostęp do oficjalnych dokumentów i możliwość udziału w debatach politycznych. Źródło: Ambasada Szwecji w Warszawie…

Dwór Królewski w Szwecji
Dwór Królewski – „Dla Szwecji z czasem” Obecnie Zamek Królewski jest przede wszystkim miejscem pracy członków rodziny królewskiej. Codziennie rano król, królowa, księżniczka Victoria i książę Daniel przyjeżdżają rano do pracy, a w swoich biurach spędzają większość dnia. To na Zamku Królewskim odbywają się najważniejsze uroczystości związane z rodziną panującą. Na dziedzińcu Zamkowym król świętuje…
Szwedzki Stół Filmowy – przegląd filmowy
Kobieca uczta filmowa z północy w Krakowie W dniach 18 – 20 listopada w krakowskim kinie Paradox po raz trzeci odbędzie się przegląd filmowy „Szwedzki Stół Filmowy”. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia będzie kobiece spojrzenie. Nowością w programie jest kino islandzkie. Program trzeciej edycji Szwedzkiego Stołu Filmowego to przede wszystkim najnowsze filmy młodych reżyserek….

Towarzystwo Polsko-Szwedzkie
Towarzystwo Polsko-Szwedzkie oraz Towarzystwo Szwedzko-Polskie Towarzystwo Polsko-Szwedzkie powstało w 1926 roku. O jego utworzenie zabiegali zarówno Szwedzi, jak i Polacy. Starania te podjęto już na początku XX wieku. W gronie założycieli Towarzystwa znajdowała się grupa Polaków, których w czasie I wojny światowej los zaprowadził do Szwecji. Ostatecznie Towarzystwo ukonstytuowało się w niedługim okresie po konferencji…

Więcej niż reklama – jak to robią Szwedzi
Wystawa „Więcej niż reklama – jak to robią Szwedzi” od 3 listopada w Centrum Kreatywności na warszawskiej Pradze Ambasada Szwecji w Warszawie oraz Instytut Szwedzki w Sztokholmie zapraszają na wystawę „Więcej niż reklama – jak to robią Szwedzi”. Filmy, wykłady, teksty – wszystko to już od 3 listopada na warszawskiej Pradze. Wystawa dostępna będzie do…

Poland in the Heart of European History
Do III edycji szkolenia w ramach programu „Poland in the Heart of European History” mogą zgłaszać się obcojęzyczni nauczyciele i edukatorzy historii. Celem programu jest przybliżenie najnowszej historii Polski na tle historii europejskiej i światowej, w tym przeciwdziałanie przekłamaniom i stereotypom pojawiającym się w przekazie historii za granicą. Tegoroczna edycja szkolenia odbędzie się w Pałacu…

Szwedzki chór z Katedry w Uppsali
Występ chóru dziewczęcego Katedry w Uppsali We wtorek, 14 czerwca, o godzinie 19.00 w warszawskim kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy (pl. Małachowskiego 1) odbędzie się koncert szwedzkiego chóru z Katedry w Uppsali, znanego m.in. z występów z okazji Dnia Świętej Łucji. Chór, w skład którego wchodzą dziewczęta w wieku od 10 do 22 lat, ma w…

Szwedzcy fotograficy na krakowskim Miesiącu Fotografii
Inżynieria obrazu – (Re)aktywacja fotografii: Klara Källström & Thobias Fäldt W ramach krakowskiego Miesiąca Fotografii szwedzcy fotograficy Klara Källström i Thobias Fäldt zaprezentują projekty będące refleksją nad pojęciem niepewności i aktem patrzenia zarówno w perspektywie produkcji, jak i odbioru. W ich twórczości znalezione albo wykonane przez artystów obrazy zostają (re)aktywowane w nowych kontekstach czasowych, przestrzennych…

Zabytki w Polsce – aplikacja mobilna dla turystów
Informacje o zabytkach w telefonie Ponad 22 500 polskich zabytków umieścił Narodowy Instytut Dziedzictwa (NID) w odświeżonej aplikacji mobilnej „Zabytki w Polsce”. Dotychczas, w pilotażowej wersji upublicznionej w 2012 roku, figurowało zaledwie 168 pozycji. „Aplikacja >>Zabytki w Polsce<< to odpowiedź NID na rosnące zainteresowanie polskimi zabytkami. Aplikacja ma zachęcić nie tylko do wirtualnego, ale przede…

Skandynawscy wojownicy mieszkali w pobliżu Ostrowa Lednickiego
Archeolodzy potwierdzają obecność Wikingów na Lednicy Groby młodej kobiety i dwójki dzieci w różnym wieku, pochowanych zgodnie z tradycją skandynawską – w dużych jamach grobowych otoczonych rowami w drewnianych trumnach z metalowymi okuciami, znaleźli archeolodzy prowadzący prace w Dziekanowicach w Wielkopolsce. Dziekanowice leżą w bezpośrednim sasiedztwie Ostrowa Lednickiego, jednego z najważniejszych grodów w państwie…

Festival filmów LGBT i szwedzkie kino
Debata o niestereotypowym wychowaniu oraz krótkometrażowy film „Żaba” na 7. LGBT Film Festivalu W ramach warszawskiej odsłony festiwalu, przy okazji pokazu dwóch filmów: szwedzkiego filmu krótkometrażowego „Żaba” i amerykańskiego filmu „Życie w masce” odbędzie się debata pt. „Dobre wychowanie – jak stereotypy związane z płcią wpływają na rozwój dziewcząt i chłopców?”. Chłopcy nie mogą się…

Opowieści z krainy Saamów – wystawa
Opowieści z krainy Saamów – wystawa w Warszawie Od 18 lutego o godzinie 14.30 w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy poświęconej Saamom – rdzennym mieszkańcom północnej Skandynawii. Patronem honorowym wystawy jest Ambasada Szwecji. O tym, że Laponia to nie tylko „ojczyzna Świętego Mikołaja”, będzie mógł przekonać się każdy, kto uda się…

Niebo w kolorze – Spotkanie z Zorzą Polarną: konkurs plastyczny
Konkurs plastyczny „NIEBO W KOLORZE – SPOTKANIE Z ZORZĄ POLARNĄ” W ramach kolejnej edycji Festiwalu Zorzy Polarnej organizator – Polska Fundacja Sportu i Kultury, Oddział w Płocku – zaprasza dzieci i młodzież gimnazjalną w wieku 6-16 lat do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej. Prace mogą być wykonane dowolną techniką, a ich tematyka…

Polacy w projekcie nagrodzonym Prix Leclant
Polscy badacze w projekcie nagrodzonym Prix Leclant Od 2015 r. Akademia Francuska przyznaje nagrodę za najważniejsze prace archeologiczne prowadzone w dolinie Nilu. Pierwszym laureatem została Francuska Misja Wykopaliskowa w Tanis, kierowana przez François Leclère z paryskiej szkoły wyższej École pratique des hautes etudes. Istotną częścią programu misji są badania geofizyczne, realizowane przez Polaków. W…

Maximteatern w Sztokholmie zaprasza na Klub mężusiów
Maximteatern w Sztokholmie zaprasza na Klub mężusiów Jak zwykle w niedzielę, 22 listopada, o godz. 19.00 w Maximteatern odbędzie się przedstawienie z Teatru Capitol w Warszawie pt. “Klub mężusiów” Pomimo, że do tego spektaklu jest jeszcze trochę czasu, zaczynamy już sprzedawać bilety, jak zwykle w polskich sklepach w Sätra, Hagsätra, Handen, Polfood, Solna lub…

Dzień Raoula Wallenberga w Szwecji
27 sierpnia – Dzień Raoula Wallenberga 27 sierpnia to w Szwecji Dzień Raula Wallenberga, szwedzkiego dyplomaty, który podczas II wojny światowej uratował tysiące węgierskich Żydów przed zagładą. Wallenberg to jeden z największych bohaterów II wojny światowej. Jako młody szwedzki dyplomata, latem 1944 przybył do Budapesztu i natychmiast przystąpił do akcji ratowania zagrożonych zagładą Żydów….

W cieniu wojny – wystawa
„W cieniu wojny” Ambasador Wiesław Tarka, wspólnie z ministrem ds. kultury i demokracji Alice Bah Kuhnke oraz przewodniczącym Rady Miasta Malmö Kentem Anderssonem, zainaugurowali wystawę „W cieniu wojny”. Wśród artystów, których prace można oglądać od 8 maja do 6 września, znalazły się dwie polskie malarki – Jadwiga Simon-Pietkiewicz oraz Maja Berezowska. Obie panie w…

Szwecja – konkurs fotograficzny
A Tobie z czym kojarzy się Szwecja? Zrób zdjęcie i wygraj kultowy plecak Fjällräven Kånken! Szwecja budzi wiele skojarzeń. Dla nas Szwecja to: • piękna, nieskazitelna natura • dbałość o środowisko • dobry, praktyczny design A poza tym: • świetna muzyka • mroczne kryminały • smaczne jedzenie I jeszcze: • otwartość i tolerancja •…

The Pearl Of Africa – dyskusja i pokaz filmu
The Pearl Of Africa – pokaz filmu i spotkanie z reżyserem 24 lutego odbędzie się wyjątkowe spotkanie w ramach cyklu „Africa Remix czyli nowe zjawiska społeczno-kulturowe w Afryce subsaharyjskiej”. Będzie to pokaz filmu The Pearl Of Africa w reżyserii Jonn’ego von Wallströma (Szwecja), autorskiej opowieści o życiu transseksualnej osoby w Ugandzie i jej zmaganiu z…

Mieszkamy w Polsce – konkurs fotograficzny
Wyniki konkursu fotograficznego „Mieszkamy w Polsce” 30 listopada br. upłynął termin nadsyłania prac na organizowany przez Urząd do Spraw Cudzoziemców konkurs fotograficzny „Mieszkamy w Polsce”. Jest nam niezmiernie miło, gdyż konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem i w ramach konkursu otrzymaliśmy ponad 150 prac. Wśród nadesłanych prac znalazły się zarówno fotografie artystyczne, przemyślane kompozycje…

Muzeum Abby z polskim audioprzewodnikiem
Zwiedź Muzeum Abby z polskim audioprzewodnikiem Turystyczny magnes Sztokholmu – Muzeum Abby wprowadziło audioprzewodniki w języku polskim. To inicjatywa Instytutu Polskiego w stolicy Szwecji. Do tej pory zwiedzający Muzeum Abby mogli skorzystać z audioprzewodników po szwedzku, angielsku, niemiecku, francusku, hiszpańsku, rosyjsku, fińsku, chińsku i japońsku. Rosnąca liczba turystów i wielbicieli zespołu z Polski, odwiedzających Sztokholm,…

Szwedzki Stół Filmowy w Polsce
15 i 16 listopada w Krakowie odbędzie się przegląd kina szwedzkiego zatytułowany Szwedzki Stół Filmowy. W filmowym menu nie zabraknie takich specjałów kina szwedzkiego, jak produkcja ,,Pod bezchmurnym niebem” w reżyserii Hannesa Holma, czy ,,Palme” Mauda Nycandera i Kristiny Lindström. Pokazom towarzyszyć będą inne wydarzenia związane z kulturą Szwecji, wśród których każdy, jak na szwedzkim…

Szwedzkie kino
Szwedzkie kino – nie tylko Bergman Szwedzki film i szwedzki przemysł filmowy, z Ingmarem Bergmanem, Janem Troellem czy Lassem Hallströmem na czele, długo cieszyły się zasłużoną sławą. Teraz jednak pora, by stery przejęło nowe pokolenie twórców. A ci coraz częściej odnoszą międzynarodowe sukcesy.Ten rok był dla szwedzkiego filmu szczególnie udany. Do wielkich zwycięzców 71. Festiwalu…

Kolacja dla głupca w Sztokholmie
Kolacja dla głupca w OSCARS Teatern Z przyczyn od nas niezależnych, w Maximteatern nastąpiła podwójna rezerwacja przedstawień na ten sam dzień. W związku z tym zostało zmienione miejsce wystawienia sztuki „Kolacja dla głupca” w Sztokholmie. Spektakl przeniesiony zostaje do OSCARS Teatern na Kungsgatan 63 ( T-Centralen), ale dzień czyli niedziela 5 października i godz. 19.00…

Folklor w Szwecji
„Różnimy się pięknie” „Różnimy się pięknie” – to międzynarodowy projekt, w którym biorą udział grupy folklorystyczne z Polski, Szwecji i Szwajcarii. Owoc współpracy tych zespołów można było podziwiać w ubiegły weekend w Sztokholmie i w Eskilstunie. W sztokholmskim Domu ABF odbył się koncert ukazujący piękno polskiego, ukraińskiego, szwedzkiego oraz szwajcarskiego folkloru, a także obrzęd „Wesele…

70. rocznica Zagłady Romów
70. rocznica Zagłady Romów w Auschwitz-Birkenau 2 sierpnia przypada 70. rocznica Zagłady Romów i Sinti w Obozie Koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. W nocy z 2 na 3 sierpnia 1944 roku zamordowano tam w komorach gazowych ok. 3000 osób. 2 sierpnia to od 2011 roku Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. W uroczystościach, które odbędą…

Kolacja dla głupca w Maximteater
Kolacja dla głupca w Szwecji W niedzielę, 5 października 2014, o godz. 19.00, w Maximteater, Karlaplan 4, odbędzie się przedstawienie Teatru Ateneum z Warszawy pt. Kolacja dla głupca w roli głównej z Piotrem Fronczewskim. Jest to kultowe przedstawienie teatralne, grane bez przerwy, przy pełnej widowni, od 13 lat. Na moją prośbę o plakaty teatr odpowiedział,…

Piknik Rodzinny w Sztokholmie
Piknik Rodzinny w Rålambshovsparken Czas na kolejny Piknik Rodzinny (18 maja, Rålambshovsparken, 112 35 Sztokholm). W tym roku obchodzimy 10-ta rocznice przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji we współpracy z organizacja „Ogniwo” i zespołem „Piastowie” przygotowujemy wspólna imprezę. Program artystyczny będzie skierowany do rożnych grup wiekowych, jak również niezwykle zróżnicowany pod względem upodobań…

Jan Karski – 100 rocznica urodzin
Jan Karski – człowiek, który chciał zatrzymać Holokaust 24 kwietnia przypada 100 rocznica urodzin Jana Karskiego, Polaka, który w 1942 roku jako pierwszy naoczny świadek przekazał informacje o eksterminacji Żydów zachodnim sojusznikom. Z okazji ustanowionego przez Sejm RP Roku Jana Karskiego polska dyplomacja na całym świecie upowszechnia wiedzę o dokonaniach bohaterskiego kuriera. Dwudziestoośmioletni Jan Karski,…

PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL
Szwedzkie filmy na 11. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL 11. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL – jeden z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, na którym pokazane zostanie ponad 150 filmów – odbędzie się w dniach 9-18 maja w warszawskich kinach Kinoteka i Iluzjon oraz w Dolnośląskim Centrum Filmowym (DCF) we Wrocławiu . Projekcjom w obu miastach będą towarzyszyć…

Szwecja w obiektywie
Szwecja oczami Malwiny Nahorny Od 5 kwietnia w warszawskiej kawiarni Kubek w Kubek można oglądać wystawę zdjęć Malwiny Nahorny „W drodze”. W tym kameralnym miejscu na Starym Mokotowie po raz pierwszy są prezentowane prace z podróży autorki po Szwecji. Malwina Nahorny fotografią zajmuje się od lat. W swoich pracach skupia się na detalach i pejzażach,…
Budka Suflera w Szwecji
Budka Suflera w klubie Tyrol Agencja Buum Group ma przyjemność zaprosić na koncert gigantów polskiego rocka – Budki Suflera! Gdzie i kiedy: Koncert odbędzie się w sobotę 29 marca 2014 w klubie Tyrol przy wesołym miasteczku Gröna Lund na wyspie Djurgården. Najlepiej dojechać tramwajem nr 7 z Sergels torg (parkingi na Djurgĺrden są drogie). Godzina…

Dzień kobiet w TELE2 Arena Solidaritet
8 marca Dzień Kobiet w nowym klubie *TELE2 Arena Solidaritet* Dla wszystkich kobiet, wstęp wolny cała noc a panowie nie płacą za wejście do godziny 24.00. Atmosferę podgrzeje „Boski Miquel” (Chip and Dales show). Adres: Arenavägen 75, 121 77 Johanneshov stacja metra T-Globen Mega klub leży pod nowo wybudowanym stadionem Tele2 Arena. W sobotę 8…

Aleksander Włodarski – Poloniki 2013
Nowa Gazeta Polska w tym roku już po raz trzynasty przyznała nagrodę Poloniki, której celem jest uhonorowanie Polaków mieszkających w Szwecji za tworzenie dobrego wizerunku Polski za granicą. Tym razem nagroda Polaka Roku przyznana została Aleksandrowi Włodarskiemu – architektowi. Nie bez powodu czasem słyszy się, że Sztokholm to miasto budowane przez Polaków. Okazuje się, że…
Hey w Sztokholmie w klubie Tyrol (VIDEO)
Hey w Sztokholmie 2 marca 2013 roku w klubie Tyrol odbyło się upragnione wydarzenie muzyczne. Na tamtejszej scenie pojawił się zespół Hey. Już od otwarcia klubu zbierali się fani zespołu. Sam koncert został zaplanowany na godzinę 20stą jednak to nie przeszkodziło im, aby przybywać dużo wcześniej. Około godziny 21:00 usłyszano pierwsze słowa kawałków z nowej…