W Poznaniu zakończyły się targi POL-ECO-SYSTEM
Była to dla branży ochrony środowiska możliwość przeglądu ofert kilkuset firm, w tym zapoznanie się z ciekawymi eko-rozwiązaniami.
Wizyta na tegorocznych targach POL-ECO-SYSTEM była szansą do zweryfikowania kondycji poszczególnych sektorów wystawiających się w Poznaniu oraz poznania nadchodzących trendów. W stolicy Wielkopolski swoją ofertę prezentowały firmy z recyklingu i odpadów, gospodarki komunalnej, a także energii odnawialnej, technologii ochrony środowiska, rekultywacji i rewitalizacji, gospodarki wodno-ściekowej oraz produkty i usługi dla samorządów.
Targi przyciągają profesjonalistów i ekspertów
Wiele z marek uczestniczących w targach podkreślało, że wystawia się tylko na POL-ECO-SYSTEM, bo tu mają kontakt z najszerszą i najbardziej różnorodną grupą zwiedzających.
– Jesteśmy tu od wielu lat, bo to najlepsza okazja do spotkania i bezpośrednich rozmów z wieloma dostawcami i klientami – zaznaczyła w rozmowie z MTPTv Agnieszka Bax, wiceprezes firmy Bax Baumaschinen.
W tym roku na targi zwiedzający przyjechali zarówno z wielkopolski, jak i województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, lubuskiego, śląskiego, dolnośląskiego, małopolskiego, podkarpackiego czy warmińsko-mazurskiego. Spory odsetek gości zawitał również z zagranicy, z takich krajów, jak: Chorwacja, Dania, Finlandia, Francja, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Rosja, Słowenia, Szwecja, Turcja, Wielka Brytania i Włochy. Łącznie Poznań odwiedziło ponad 7.000 osób.
W rozmowach wystawcy akcentowali, że ich obecność na POL-ECO-SYSTEM związana jest ze zdobywaniem nowych klientów. – W Poznaniu staramy się być co rok. Poszukujemy nowych odbiorców, bo budujemy coraz to nowocześniejsze instalacje. Jesteśmy tu, by pokazać, że nadążamy na nowoczesnymi trendami na polskim rynku – mówił Dariusz Szyszka, Project Manager w Remondis sp z. o.o.
Tegoroczna edycja POL-ECO-SYSTEM stała się także miejscem spotkań przedstawicieli Ministerstwa Środowiska, NFOŚiGW, najważniejszych izb i stowarzyszeń branżowych oraz delegacji z Indii, Austrii, Norwegii i Niemiec. Na targi zawitali również włodarze miast i wsi, by dyskutować o najistotniejszych dla branży problemach. Podczas niemal 30 konferencji i seminariów omawiano zarówno tematykę finansowania inwestycji, rozwiązań dla branży OZE oraz recyklingu i odpadów, jak i kwestie związane z budownictwem pasywnym, ochroną powietrza, gospodarki wodnej, rewitalizacji gruntów czy smart gminy. Tegoroczną nowością były sesje Kongresu ENVICON odbywające się w ramach przestrzeni targowej POL-ECO-SYSTEM, Forum RIPOK, aż trzy rodzaje spotkań kooperacyjnych oraz Strefa Kariery wraz z częścią warsztatową dla szkół i uczelni wyższych profilowo związanych z targami.
Źródło: EkoNews (ekonews.com.pl)
Fot: ekonews.com.pl